کد خبر: 9074
A

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون با ائتلافی از دشمنان مواجه بوده‌ایم گفت: این رویارویی همه حوزه ها از قبیل دیپلماسی و اقتصاد، عملیات ویژه و چریکی و حملات سایبری را شامل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، همزمان با هفته پژوهش، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جمع هیئت رئیسه و روسای دانشکده های دانشگاه تربیت مدرس تهران با گرامی داشت هفته پژوهش اظهار داشت: دانشگاه تربیت مدرس می تواند در حرکت علمی کشور نقش مهمی ایفا کند و در این زمینه نهضت فکری ایجاد کند.

حاجی زاده با برشماری اهمیت پرداختن به  پژوهش، خاطرنشان کرد: موضوع پژوهش و تحقیق برای ما یک انتخاب نیست، بلکه یک مسئله اضطراری بوده و دستیابی به خودکفایی از طریق پژوهش یک ضرورت قطعی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون با ائتلافی از دشمنان مواجه بوده ایم، گفت: این رویارویی تمام حوزه ها از قبیل دیپلماسی و اقتصاد، عملیات ویژه و چریکی، جنگهای کلاسیک، جنگهای روانی و تبلیغاتی، حملات سایبری و حمایت از فتنه گران را شامل می‌شود.
حاجی زاده با بیان اینکه دشمنان با راهبرد جنگ ترکیبی به مقابله با ما برخاسته‌اند، گفت: در همین راستا و در مقطع کنونی آنان با استفاده تیم‌های نخبه در امور مذاکره، بخشی از آنچه را که قبلاً از ما گرفته‌اند را به ما باز می گردانند.

وی در ادامه با یادآوری نقش دانشگاه ها دردفع تهدیدات دشمنان انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: با وجود تمام این تهدیدات باید اتکای ما به توانمندی های داخل کشور باشد و در حوزه های نظامی و غیر نظامی بومی سازی کنیم.
حاجی زاده با تاکید بر اینکه اگر دشمنان اطراف ما را حصار بکشند در ارتقای توانمندی، دانش و تولید در حوزه دفاعی بویژه در صنعت موشکی متوقف نخواهیم شد، اظهار داشت: این مهم با استفاده از توان دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان محقق شده و بحمد الله امروز در حوزه های مختلف دفاعی و پدافندی به خودکفایی رسیده ایم.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در پایان با تاکید براینکه باید تمام تلاش خود را بمنظور محقق کردن منویات مقام معظم رهبری به کار ببندیم، گفت: این حرکت جهادی می تواند در حوزه غیر نظامی نیز رخ دهد و دانشگاه ها باید وارد این حوزه شوند تا مطالبات رهبری محقق شود. 
در ابتدای این مراسم احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به توانمندی های علمی و فنی نیروی هوافضای سپاه اظهار داشت: با توجه به پیشرفت های علمی شگفت انگیز بدنه سپاه، بویژه نیروی هوافضا  لازم است تا پیوند میان مراکز دانشگاهی و نظامی بیش از پیش برقرار شده و دانشگاه تربیت مدرس آماده است تا با همکاری منسجم میان این دو نهاد بتواند در این مسیر مفید واقع شود.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر