کد خبر: 90899
A

کارگزاران از بین محسن هاشمی و اسحاق جهانگیری چه کسی را برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ انتخاب می کنند.؟

به گزارش دیده بان ایران؛ سایت خبری فردا نیوز نزدیک به جریان محمدباقر قالیباف که طی ماه های اخیر فعالیت خبررسانی اش را تقویت کرده است با انتشار خبری درباره انتخابات ریاست جمهوری سال آینده نوشت: فعالیت انتخاباتی اصلاح طلبان رفته رفته شکل پیدا می‌کند. آقایان از مرحله تردید در رابطه حضور در انتخابات عبور کرده و وارد فاز دعوت از چهره‌ها شده‌اند. به عنوان مثال حزب کارگزاران سازندگی از اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دعوت کرده است. این دعوت البته در حال حاضر برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ نیست و آنطور که روزنامه سازندگی نوشته است، کارگزارانی‌ها از جهانگیری خواسته‌اند تا در شورای مرکزی حزب شرکت کرده و به سوالات اعضا درباره شرایط کشورو عملکرد دولت دوازدهم پاسخ دهد.
این دعوت و حضور جهانگیری از آن جهت حائز اهمیت است که اسحاق جهانگیری یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های کارگزاران در انتخابات آتی به حساب می‌آید. او به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و سیاسیون اصلاح طلب پتانسیل خوبی برای رای آوری دارد و اگرچه حضورش در دولت روحانی قدری از رای وی را ریخته است، هنوز هم می‌توان او را یک گزینه جدی دانست.
جهانگیری در انتخابات ۹۶ و زمانی که نقش کاندیدای پوششی روحانی را ایفا می‌کرد، بسیار خوش درخشید و به اصلاح طلبان امید داد که در صورت کاندیداتوری مجدد به خوبی از پس مناظره‌ها برآید.


این دعوت از یک جهت دیگر نیز حائز اهمیت است و آن اینکه می‌تواند تکلیف دو گزینه دیگر مورد نظر کارگزارن را روشن کند. حضور پررنگ‌تر جهانگیری در جلسات حزبی اگر به افزایش احتمال کاندیداتوری او متهی شود به معنی عبور این حزب از محسن هاشمی وعلی لاریجانی به عنوان گزینه محتمل برای ائتلاف است. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر