کد خبر: 91415
A

علی صوفی: دولت روحانی اما در دور دوم شد همان دولت احمدی نژاد؛ اصلاح‌طلبان وضعیت استثنایی دارند اما دیگر ائتلاف اسثتنایی نمی‌کنند. اگر هیچ کاندیدای اصلاح طلبی در میدان نبود، اصلاح طلبان به استراتژی مشارکت بدون قید و شرط سالهای 92، 94 و 96 بر نمی گردند. البته برخی از اصلاح طلبان می توانند این اشتباه را انجام دهند یعنی از کاندیدای غیر اصلاح طلب حمایت کنند اما این رویکرد در انتخابات مجلس 98 نشان داد که جواب نمی دهد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ علی صوفی درباره وضعیت اصلاح طلبان گفت: اصلاح‌طلبان وضعیت استثنایی دارند اما دیگر ائتلاف اسثتنایی نمی‌کنند چون آن مدل ائتلاف را تجربه کردند اما به دولت استثنایی مدنظر آقای حجاریان نرسیدند بنابراین هنوز شرایط شان استثنایی است.
 

وی با اشاره به سال های پیش ریاست جمهوری حسن روحانی افزود: سال 92 برای آن استثنایی بود چون دولت آقای احمدی نژاد عملکرد بسیار بدی داشت و کشور با بحران های داخلی و خارجی عدیده ای مواجه بود. آن زمان یک دولت استثنایی می خواستیم که بتواند هم شرایط بین المللی را بهبود ببخشد و هم اوضاع داخلی را.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه دولت روحانی در چهار سال نخست انتظارات را برآورده کرد، یادآور شد: دولت روحانی اما در دور دوم شد همان دولت احمدی نژاد؛ چون آقای روحانی در دوره دوم ریاست جمهوری وضعیت کشور را به گونه ای پیشبرد که الان هم با همان وضعیت استثنایی مواجه هستیم و یک دولت استثنایی می خواهیم تا ما را از این وضعیت بین المللی و داخلی نجات دهد.

وی افزود: اصلاح طلبان باید خود را برای ورود قوی به صحنه انتخابات آماده کنند و مکانیزم تشکیلاتی خودشان را برای اجماع سازی و انسجام بخشی نیروهای اصلاح طلب راه بیاندازند؛ در نهایت شخصیتی را از اردوگاه اصلاحات تشویق به ثبت نام کنند. اگر او تأیید صلاحیت شد، با ارائه یک برنامه قوی و عملیاتی بکوشند تا نظر مردم به سوی کاندیدای اصلاح طلب جلب شود. اما اگر نامزد حداکثری اصلاح طلبان تأییدصلاحیت نشد، از بین چهره های اصلاح طلب تأیید شده یک نفر را برگزینند و مورد حمایت قرار دهند.

این عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان اظهار کرد: اگر هیچ کاندیدای اصلاح طلبی در میدان نبود، اصلاح طلبان به استراتژی مشارکت بدون قید و شرط سالهای 92، 94 و 96 بر نمی گردند. البته برخی از اصلاح طلبان می توانند این اشتباه را انجام دهند یعنی از کاندیدای غیر اصلاح طلب حمایت کنند اما این رویکرد در انتخابات مجلس 98 نشان داد که جواب نمی دهد

منبع:نامه نیوز

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر