کد خبر: 91573
A
دیده بان ایران:

پیش از این و قبل از اینکه مدرس خیابانی با رای عدم اعتماد نمایندگان مجلس یازدهم بدرقه شود برخی رسانه ها در گمانه زنی های خود از دوئل محمود واعظی و اسحاق جهانگیری بر سر معرفی گزینه خود برای وزارت صمت خبر داده بودند.

به گزارش دیده بان ایران؛ چهارشنبه هفته گذشته بود که محمود واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت، درباره زمان معرفی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به خبرنگارن گفت که 3 گزینه نهایی برای وزارت صمت وجود دارد و به احتمال قوی وزیر هفته آینده به مجلس معرفی می‌شود. 

امروز هم محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس به خبرگزاری تسنیم خبر داده است که احتمالاً دولت روز سه شنبه وزیر پیشنهادی صمت را به پارلمان معرفی خواهد کرد. گزینه ای به نظر می رسد استاندار فعلی استان خراسان رضوی یعنی «علیرضا رزم حسینی» باشد.

پیش از این و قبل از اینکه مدرس خیابانی با رای عدم اعتماد نمایندگان مجلس یازدهم بدرقه شود برخی رسانه ها در گمانه زنی های خود از دوئل محمود واعظی و اسحاق جهانگیری بر سر معرفی گزینه خود برای وزارت صمت خبر داده بودند.

گفته می‌شد که «محمود واعظی» رییس دفتر روحانی، خواهان معرفی «حسین مدرس خیابانی» سرپرست فعلی وزارت صمت است و «اسحاق جهانگیری» مدافع سرسخت حضور «علیرضا رزم حسینی»؛ و حالا با توجه به شواهد و قرائن موجود و حذف مدرس خیابانی، احتمال معرفی گزینه مد نظر اسحاق جهانگیری برای وزارت صمت زیاد است. هرچند با توجه به آشفتگی های موجود در دولت حسن روحانی بعید نیست که در دقیقه های آخر نظر رئیس جمهور عوض شود و نام شخص دیگری از پاکتِ در دست محمدباقر قالیباف بیرون بیاید.

اما در این بین برخی کارشناسان بر این باورند که با توجه به شناخت شخص اسحاق جهانگیری بر چند و چون این وزارتخانه مهم، خرج کردن از خودش در این شرایط به نوعی خودزنی به حساب می آید و می تواند آینده سیاسی معاون اول رئیس جمهوری که به گفته برخی اختیار تغییر آبدارچی خودش را هم ندارد، به کلی از بین ببرد.

علاوه بر این؛ حواشی بسیار زیادی که پیرامون «علیرضا رزم حسینی» طی چند سال گذشته مطرح بوده است و به خصوص موضوع دو تابعیتی بود او می تواند آغازی باشد بر ایجاد موج جدید تخریب شخص اسحاق جهانگیری ضمن اینکه با توجه به اظهارات چهارشنبه هفته گذشته محمود واعظی که گفته بود "روحانی جهانگیری را مأمور کرده تا گرانی ها را سامان دهد." معرفی گزینه نزدیک به جهانگیری برای سامان دادن وضعیت اقتصادی کشور هم می تواند پوست خربزه ای باشد زیر پای نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم که به نظر می رسید روزی بتواند سکاندار جبهه اصلاح طلبی در کشور باشد.

منبع: دیده بان ایران

 

 

 

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر