کد خبر: 9161
A

معاون حقوقی رییس جمهوری با بیان اینکه راه امام راحل دستیابی حقوق شهروندی سلب شده از ملت ایران بود، گفت: ره آورد دولت یازدهم هم امید، امنیت و حقوق شهروندی بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران به نقل از ایرنا، حجت الاسلام مجید انصاری در آیین رونمایی از منشور حقوق شهروندی که با حضور رییس جمهوری در محل سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: امام راحل به دنبال حقوق شهروندی چون استقلال و آزادی از دست رفته بود و در دستیابی به احقاق این حقوق از دست رفته از ملت بود.
انصاری با قدردانی از رییس جمهوری برای تدوین حقوق شهروندی گفت: آقای روحانی با تهیه و تدوین این منشور امید جدیدی در عرصه حقوق کشور آغاز کردند.
معاون حقوقی رییس جمهوری با بیان اینکه مردم ایران در سال ٩٢ با رویکرد هوشمندانه ای که از خود نشان دادند، شخصیت برجسته ای از یاران امام و از میان حقوقدانان کشور بعنوان رییس جمهوری اسلامی ایران در حساس ترین مقطع از انقلاب برگزیدند، اظهار کرد: این انتخاب مردم، خود علاقه و رویکرد آنان را در برنامه های اعتدال ، قانونگذاری ، احترام به حقوق شهروندی و تعامل بین مردم برپایه قانون اساسی رییس جمهور را نشان می دهد.
وی ادامه داد: بعد از استقرار دولت روحانی ، رییس جمهوری بر مبنای این برنامه و وعده کار خود را آغاز و برای نخستین بار در آیین تحلیف در مجلس لیست وزرا را تقدیم کرد.
معاون حقوقی رییس جمهوری یکی از پیچیده ترین مسائل کشور را موضوع هسته ای عنوان کرد و گفت: موضوع هسته ای بقدری پیچیده بود که کشور را تاجنگ پیش برده بود که دولت تدبیر و امید با استفاده از دیپلماسی ورزیده و حقوقدانان نه تنها توانست سایه جنگ را از کشور دور کند بلکه زمینه حرکت رو به جلو و رو به رشد هم برداشته شد.
وی تاکید کرد: مردم با تصویب برجام اولین ثمره رییس جمهوری حقوقدان را مشاهده کردند ؛ سندی که بدخواهان قادر به نقض آن نیستند و این حکایت از استحکام حقوقی برجام دارد و امروز کشور می تواند از این سند بعنوان درس استفاده کند.
انصاری خاطرنشان کرد: رییس جمهوری در زمینه مدیریت داخلی با تاکید بر فانون مداری و حقوق شهروندی موجب شد تا همه مسئولان به این مهم تاکید کنند.
اقدامات بسیار ارزشمندی که در توسعه آزادی های فردی و اجتماعی، توسعه فعالیت های سمن های مردم نهادی در ارائه حوزه توسعه خدمات به مردم در این دولت انجام شد از دیگر مواردی بود که معاون حقوقی رییس جمهوری این موارد را از دیگر موضوعات برپایه احترام و تاکید به قانون عنوان کرد و گفت: این بگونه ای است که امروز تحقق عینی و کامل اصل ٥٧ قانون اساسی در ذیل قانون اساسی و تعامل بین قوا را شاهد هستیم.
انصاری، ایجاد فضای امید، پرنشاط ، امنیت مثال زدنی و حقوق شهروندی را رهاورد دولت روحانی برشمرد و درباره حقوق شهروندی گفت: موضوع منشور حقوق شهروندی که از وعده های روز نخست ریس جمهوری بود که در منظر حقوقدانان مردم و مسوولان قرار گرفت و از ابتدا در معاونت حقوقی و نهاد ریاست جمهوری این منشور تکامل پیدا کرد.
وی ادامه داد: این منشور با نظارت شخص رییس جمهوری برای نخستین بار در قالب منشور حقوق شهروندی انجام شد که بعد از امضا و توشیح آن، کشور و قوه مجریه وارد مرحله جدیدی از حقوق شهروندی می شود.
انصاری تصریح کرد: جامعه حقوقی مفتخر است تا با حضور رییس جمهوری گام بلندی را در موضوعی بردارد که برای جوامع پیشرفته، شاخص توسعه یافتگی و برای دیگر کشورها آرزویی است که همگان دارند.
گفتنی است در آیین رونمایی از منشور حقوق شهروندی ، رییس جمهوری ، تنی چند از وزرا، حقوقدانان و نخبگان، نمایندگان سازمان های مردم نهاد، نمایندگان أدیان توحیدی و جمعی از شهروندان حضور دارند.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر