کد خبر: 92234
A

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: در شورای شهری که در اختیار اصلاح‌طلبان است، ۵۰ درصد آن را خانم‌ها و جوانان تشکیل می‌دهند در حالی که اصولگرایان، برای انتخابات مجلس شاهد بودیم که جوانان را در آخر حذف کردند و از همین جا هم در شب انتخابات، دعواهایشان شروع شد.

به گزارش دیده بان ایران؛ سیدمحمود میرلوحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره نگاه به جوانان در میان جریانات اصلاح‌طلب و اینکه تا چه حد انتقادات جوانان به بزرگان اصلاح‌طلب وارد است؟ گفت: دنیای تکنولوژی محصول تلاش جوانان دنیا است یعنی ۵۰ سال اخیر به اندازه کل تاریخ بشر تحول، دستاورد و نوآوری داشته و ۲۰ سال اخیر به اندازه همه دوره‌های قبلی علم و تکنولوژی، دستاورد داشته و این دانش و فناوری و خلاقیت، فعلا در اختیار جوانان است.

 

اوافزود: از این رو، تحول در دنیا با ایران همزمان شد، به ویژه تحولاتی که شاهد بودیم. بالاخره در کشور ما زاد و ولدهای دوره ۶۰، رشد ۴ و نیم درصدی داشته همچنین از نظر برگزاری کنکور دانشگاه‌ها، کشوری هستیم که ۱۰ و نیم میلیون تحصیل کرده دانشگاهی اعم از  ۵ میلیون خانم و ۵ و نیم میلیون آقا داریم.

 

این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با اشاره به لزوم حضور پررنگ جوانان در کشور ادامه داد: اگر در این کشور میدان را برای جوانان باز نکنید آنها هم حق دارند گله مند شوند و اتفاقاتی که در کشور افتاده اعم از تحریم، موانع و مشکلات سرمایه‌گذاری و کارهای مختلف در جای خود تاثیرگذار بود اما امروز جوانان، متأسفانه درباره مسئله ازدواج و اشتغال به خصوص متولدین دهه ۶۰، با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

 

او اضافه کرد: متأسفانه بسیاری از تحصیل کردگان به خصوص چهره‌های برتر، المپیادی‌ها، تیزهوشان، اینها سر از خارج درمی‌آورند. ایرانی‌ها هرجا بروند می‌توانند نماینده شایسته‌ای برای ملت و کشورشان باشند اما آنجا در محدودیت و عزلت هستند از این رو حق دارند، گله کنند. بعد می‌بینند کسانی هستند که با سن بالا و فراموشی، هنوز هم دست از پست‌های مهم برنمی‌دارند و سطوح مدیریتی کشور هم به دست افرادی است که گاهی اوقات، داستان‌ها و لطایفی است که می‌گویند، اینها هم سن سال نوح هستند و جوانان حق دارند، گله کنند.


میرلوحی به وضعیت جوانان در دولت اصلاحات تصریح کرد: در دولت اصلاحات یک رویکرد قابل توجه و احترامی به جوانان صورت گرفت اما این مسئله، نتیجه مطلوب نداده و قانع نیستند و بعد هم که امکان اشتغال جوانان چه اصلاح طلب چه اصولگرا  مشکل است، لذا ملاحظه می‌کنید این گله‌ها به حق تکرار و مطرح می‌شود و به آنها، حق می‌دهیم.

 

میرلوحی با بیان اینکه در جریان اصولگرا به جوانان کمتر از اصلاح‌طلبان توجه شده است، تصریح کرد: در جریان اصولگرایی که برخی از ابوالمشاغل ها را در اختیار دارند، شاهد استفاده کمتر از جوانان نسبت به اصلاح‌طلبان هستیم.

 

این چهره سیاسی اصلاح‌طلب در این باره که اصولگرایان بر این باورند که آنها از اصلاح‌طلبان جوانگراتر هستند و به عنوان مثال مجلس ۹۸ را مطرح می‌کنند، عنوان کرد: در شورای شهری که در اختیار اصلاح‌طلبان است، ۵۰ درصد آن را خانم‌ها و جوانان تشکیل می‌دهند در حالی که اصولگرایان، هنوز به این استاندارد نرسیدند و در نهایت هم، برای انتخابات مجلس شاهد بودیم که جوانان را در آخر حذف کردند و از همین جا هم در شب انتخابات، دعواهایشان شروع شد. در واقع با این بهانه و شایعه که اصلاح‌طلبان می‌آیند و مجلس را در اختیار می‌گیرند، جوانان را حذف کردند.

 

او در پایان اضافه کرد: به هر روی اصلاح‌طلبان در زمینه جوانگرایی یک گام جلوتر از اصولگرایان هستند. اصولگرایان در برخی نهادها مانند خبرگان یا  شورای نگهبان، اجازه نمی‌دهند جوانان بیایند. قانونی که سال گذشته درباره بازنشستگان تصویب شد اصولگرایان آمدند آقای افشانی را که ۶۰ سالش هم نشده بود را با اصرار بسیار برکنار کردند در حالی که پس از برکناری آقای افشانی، اصولگرایان به نوعی مجوز گرفتند و همه پیرمردهای اصولگرا را حفظ کردند. در واقع این اصلاحات است که همواره شعار جوانگرایی و حمایت از حقوق زنان را داشته و هنوز هم ته مانده‌ای از این شعارها را دنبال می‌کند.

 

منبع: برنا 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر