کد خبر: 92386
A

عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی سیاسی و اداری کشور گفت: با توجه به شرایط موجود، انتقال پایتخت به عمر مجلس یازدهم قد نمی‌دهد.

به گزارش دیده بان ایران؛ فاطمه مقصودی، عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی سیاسی و اداری کشور در خصوص موضوع انتقال پایتخت گفت: تحقق این امر ضمن تمرکز زدایی موجب تسهیل در امور جاری می شود اما ساز و کار  انتقال پایتخت باید مشخص باشد. 

 

عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی سیاسی و اداری کشور ادامه داد: همه موافق انتقال پایتخت سیاسی،اداری،اقتصادی و فرهنگی هستیم اما قبل از اقدام، نیاز به مطالعات دارد. به همین دلیل نمی توان به صورت فوری تصمیمی را اتخاذ و شتاب زده به عمل کنیم.

 

عضو کمیسیون شوراها مجلس یازدهم بیان کرد: اگر انتقال پایتخت از تهران به مکانی دیگر در گذشته انجام نشده، دلیل آن عدم همت لازم در این زمینه است. 

 

وی تاکید کرد: در صورتی می توان  انتقال پایتخت را به نتیجه رساند که به خوبی مطالعه و کارشناسی انجام شود و در بلند مدت می توان انتظار  اتفاقات مثبتی را داشت و گمان نمی کنم حتی انتقال پایتخت به عمر مجلس یازدهم قد دهد.

 

مقصودی خاطرنشان کرد: موضوع انتقال پایتخت سیاسی و اداری تاکنون به صورت جدی در مجلس یازدهم و کمیسیون امورداخلی کشور مطرح نشده اما احتمال ورود این کمیسیون به طرح انتقال پایتخت وجود دارد اما هنوز جدی نشده است.

 

منبع: خانه ملت 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر