کد خبر: 92497
A

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: در صورتی که نمایندگان برای بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات درخواست فوریت کنند، طرح مذکور به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو می‌رسد.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری جهت رسیدگی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه پارلمان شده است؟، اظهار داشت: هنوز طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به هیئت رئیسه ارجاع نشده است.

وی در همین راستا افزود: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در حال سپری کردن مراحل آخر بررسی در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس است و پس از بررسی و تصویب در کمیسیون، طبق آیین نامه تقدیم هیئت رئیسه خواهد شد تا در نوبت بررسی در جلسه علنی قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس در پاسخ به این پرسش که طرح مذکور با قید فوریت در مجلس مطرح شده، بیان داشت:طرح مذکور بدون فوریت مطرح شده اما نمایندگان می‌توانند برای بررسی آن تقاضای فوریت کنند تا این طرح با اولویت بررسی شود.

حجت‌الاسلام سلیمی در جواب به این سوال که آیا طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری می‌رسد؟،گفت: در صورتی که نمایندگان در خواست فوریت طرح را مطرح کنند و فوریت در جلسه علنی رأی بیاورد، طرح مذکور حتما به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو می‌رسد.

منبع: تسنیم

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر