کد خبر: 93450
A

محمدجواد ابطحی گفت: الان چهره های اصلاح طلب فعال شدند، هر کدام در زمین سیاست می دوند و می کوشند توجه جریان رقیب و مردم را به سوی خود جلب کنند یا خودشان موقعیت گل به دست می آورند یا آنکه برای دیگری فرصت فرار و قرار گرفتن در موقعیت تک به تک ایجاد می کنند.

به گزارش دیده بان ایران؛ سیدمحمدجواد ابطحی درباره چرخش سیاسی اصلاح طلبان به سوی انتخابات ریاست جمهوری 1400 گفت: نباید نگاه ظاهری به فعالیت ها و مواضع اصلاح طلبان داشت. معتقدم استراتژی آنها از سال 63 به این طرف هیچ تغییری نکرده و تنها تغییر تاکتیک می دهند.

وی با بیان اینکه اصلاح طلبان همچنان سیاست فشار از پایین-چانه زنی از بالا را به عنوان راهبرد اساسی دنبال می کنند، افزود: حالا کسانی مثل آقای عبدی گفتند ریاست جمهوری نباشد و نخست‌وزیری داشته باشیم اما خود آنها می دانند که این اتفاق نیازمند اصلاح قانون اساسی است و در کوتاه مدت امکان این اتفاق وجود ندارد چون باید مراحل قانونی اش طی شود.

عضو جبهه پایداری با بیان اینکه اصلاح طلبان هم اکنون در پی فضاسازی های سیاسی هستند، تأکید کرد: با توجه به فشارهای اقتصادی، اوضاع نا به سامان معیشتی مردم و دلسردی بخشی از اقشار جامعه برای رأی دهی در انتخابات، هم اکنون اصلاح طلبان در حال چانه زنی هستند، به این معنا که می گویند «اگر نظام دنبال مشارکت حداکثری در انتخابات است یا حداقل مشارکت در حد انتخابات مجلس سال 98، باید گزینه مدنظر ما را تأیید کند».

وی با اشاره به بازی ادوار گذشته جریان اصلاحات در قبال موضوع انتخابات ادامه داد: همواره در سال انتخابات گروهی از آنها دنبال تحریم صندوق رأی بودند و گروهی دیگر نیز بر معرفی کاندیدا اصرار داشتند، در نهایت نیز وارد صحنه می شدند. الان هم اصلاح طلبان در حال بازی بدون توپ هستند تا یک موقعیتی برای شوت زنی پیدا کنند، با مُرده‌خوری گل بزنند و پیروز انتخابات ریاست جمهوری شوند.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اصلاح طلبان امروز مشغول مرزبندی پررنگ با دولت روحانی هستند، اظهار کرد: آنها می خواهند نزد افکارعمومی از دولت تبری بجویند و قصور و ناکارآمدی ها را به گردن حسن روحانی بیاندازند تا به جای پاسخگویی در موقعیت منتقد وضع موجود بنشیند.

وی افزود: الان چهره های اصلاح طلب فعال شدند، هر کدام در زمین سیاست می دوند و می کوشند توجه جریان رقیب و مردم را به سوی خود جلب کنند یا خودشان موقعیت گل به دست می آورند یا آنکه برای دیگری فرصت فرار و قرار گرفتن در موقعیت تک به تک ایجاد می کنند. البته اصلاح طلبان بر این مسئله واقف هستند که چهره شاخص آنها یا ردصلاحیت می شوند یا توانمندی لازم را ندارند و مردم نیز اقبالی به آنها نشان نخواهند داد.

ابطحی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تأکید کرد: هنوز فضا غبارآلود است، مطمئنا خط کشی های سیاسی بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایران شکل می گیرد و آن زمان است که اصلاح طلبان دست خودشان را رو می کنند. در واقع اصلاح طلبان منتظرند بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ببینند چه موقعیتی برای شان ایجاد می شود.

منبع: فردانیوز

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر