کد خبر: 93539
A
دیده بان ایران:

سعید نمکی هم که امروز برای سرکشی به آذربایجان غربی رفته است حرف های تازه ای را تحت عنوان، تهدید مطرح کرد. وزیر بهداشت گفت: " اگر عدم توفیق را به پای وزارت بهداشت بنویسند، آن وقت دهان من بازخواهد شد."

به گزارش دیده بان ایران؛ با بحرانی شدن وضعیت کشور حالا بحث و جدل درباره انتشار آمار فوتی های کرونا در کشور با چالش های جدیدی مواجه شده است. در حالیکه روز یکشنبه وزیر بهداشت، جمهوری اسلامی را از شفاف ترین کشورها در اعلام آمار کرونا عنوان کرده بود اما امروز دکتر مسعود مردانی اعلام کرده است "در حالی آمار روزانه مرگ ناشی کرونا به ۳۳۷ مورد رسیده است که این آمار هم واقعی نیست و برای آنکه بدانیم در واقعیت چند نفر روزانه تلف می‌شوند این عدد باید ضرب در ۲.۵ شود تا عدد اصلی به دست آید." 

دکتر مردانی ضمن اشاره تلویحی به جان باختن ۸۴۳ نفر در یک روز در واقع بار دیگر این موضوع را در بین مردم و رسانه ها مطرح کرده است که چرا مسئولان کشور در ستاد ملی مبارزه با کرونا از شفافیت لازم برخوردار نیستند.

از همان روزهای ابتدایی برخی مسئولان این ویروس را یا توطئه خواندند و یا اینکه از قرنطینه کردن شهرهای منبع انتشار ویروس طفره رفتند تا اینکه روز گذشته به عنوان روز سیاه کرونا در ایران نامیده شد.

سعید نمکی هم که امروز برای سرکشی به آذربایجان غربی رفته است حرف های تازه ای را تحت عنوان، تهدید مطرح کرد. وزیر بهداشت گفت: " اگر عدم توفیق را به پای وزارت بهداشت بنویسند، آن وقت دهان من بازخواهد شد."

او ضمن گلایه از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: در اواخر دی ماه که خبر حضور این ویروس را در کشور چین شنیدم با توجه به دو سابقه علمی و اجرایی که در گذشته داشتم؛ یکی سابقه برخورد با اپیدمی‌هایی مانند مالاریا و ... در روزهای سخت سیستان و بلوچستان در ۳۰ سال قبل و یکی هم سابقه علمی به عنوان یک ایمنولوژیست، می‌دانستم که این ترکیب نامیمون، ترکیب وحشتناک و هراسناکی برای بشریت است. دوستانم را اوایل بهمن ماه صدا زدم و گفتم باید حواسمان را جمع کنیم. زیرا با یکی از پیچیده‌ترین موجودات مواجهیم و گفتم موجودی که می‌بینم با تمام موجوداتی که تاکنون مطالعه کردم، متفاوت است. حال اینکه این موجود از کجا آمده را کالبدشکافی نمی‌کنم. زیرا مشکلی را از ما حل نمی‌کند، به جز اینکه به یک سیاهچاله سیاسی و بین‌المللی بیفتیم که کار ما نیست.

منبع: دیده بان ایران

 

 

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر