کد خبر: 94211
A

سعید علی موسوی، یک نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پیامبر و امامان ما و رهبر ما اهل مهربانی هستند، ما در جای خودش صلح می‌کنیم و در جای خودش به جنگ می‌پردازیم یعنی هر چیز جای خودش را دارد.

به گزارش دیده بان ایران؛ سیدعلی موسوی، نماینده مجلس درباره این‌که نمایندگان مجلس که این روزها خود را مخالف برجام معرفی می‌کنند؛ آیا راه حلی دیگری دارند که جایگزین چنین توافقی کنند، گفت: مجلس یازدهم یک مجلس انقلابی است؛ همانطور که می‌دانید دیدگاه انقلابی و دیدگاه مقام معظم رهبری در بحث برجام نگاه به داخل است که این نکته بسیار کلیدی و مهمی است.

 

نماینده ملکان یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند زمانی ما می‌توانیم موفقیت داشته باشیم که نگاهمان به داخل باشد، نگاه به داخل یعنی اینکه توجه به جهش تولید و  داخلی‌سازی صنایع تولیدی داشته باشیم.

 

وی در خصوص این‌که امروز با توجه به شرایط، تامین برخی از مایحتاج تولید مشکل است تا بتوانیم در داخل تولیدی داشته باشیم، گفت: اصل این است که پتانسیل نیروهای داخلی را  ارزشمند بدانیم مشکل ما این است که چشممان به بیرون دوخته شده تا بیایند برای ما کار انجام دهند. 

 

موسوی خاطرنشان کرد: دشمن هنگامی که احساس کند ما واقعاً نیاز داریم گلوی ما را گرفته و محکم فشار می‌آورد و تا هنگامی که ما احساس ضعف نکنیم، قطعاً دشمن دست بردار نیست. مثلاً در مورد برجام. بعضی‌ها ادعا میکنند اگر آقای بایدن پیروز شود حتماً دیگر گل و بلبل می‌شود اما بحث من این است بایدن و ترامپ در هدف مشترک هستند.

 

وی ادامه داد: حال سوال اینجاست مجلس یازدهم چه دیدگاهی دارد؟ مجلس یازدهم باید چه کار کند؟ بهترین نسخه از نگاه مجلس نگاه به داخل و داخلی‌سازی است.

 

نماینده ملکان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قبول داریم مردم تحت فشار هستند، گرانی بیداد می‌کند، اما در عین حال معتقدیم یکی از عوامل اساسی خودمانیم، زیرا هنگامی که برای اداره کشور برنامه‌ای نداریم و تجارتی در کار نباشد، مشخص است که وضعیت به کدام سمت و سو می‌رود.

 

وی تاکید کرد: اگر ما نظارتمان شدید و سیستماتیک باشد، توجه به داخلی‌سازی داشته باشیم، دانشگاه‌ها را پای کار بیاوریم و  نیازها را بر عهده دانشگاه‌ها بگذاریم، میتوانیم کار را پیش ببریم.

 

موسوی ادامه داد: اگر واقعاً  نیازها را  رصد کنیم و برای هر کدام‌شان با محوریت یک دانشگاه راهکار ارائه دهیم و شرکت‌های دانش‌بنیان را پای کار بیاوریم، می‌توانیم از وضعیت فعلی خارج شویم.

 

وی یادآور شد: در جنگ هم اینگونه رفتار کردیم، شاید آن روزها یک گلوله برای شلیک کردن داشتیم که بسیار برای ما مهم بود کجا استفاده شود. اما امروز خودمان را داریم، اگر فرمایشات مقام معظم رهبری را خوانده باشید ایشان گفتند، برای تهیه سیم‌خاردار محتاج بودیم در صورتی که امروز موشک قاره‌پیما می‌سازیم؛ خب این حاصل نگاه به داخل است.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که امروز یک شرایطی برای ما به اجبار ایجاد شده است، برای همین باید توجه به تولید داخل‌مان کنیم و بعد با بیرون تعامل داشته باشیم، عنوان کرد: ما اهل تعامل  هستیم، دین ما اهل جنگ نیست. اما در جای خودش اگر حقمان ضایع شود در مقابل دشمن خواهیم ایستاد و از  هیچ کاری عقب نمی‌نشینیم و از حق مردم دفاع می‌کنیم.

 

وی با بیان این‌که ما اهل تعامل هستیم، اظهار داشت: پیامبر و امامان ما و رهبر ما اهل مهربانی هستند، ما در جای خودش صلح می‌کنیم و در جای خودش به جنگ می‌پردازیم یعنی هر چیز جای خودش را دارد.

 

منبع: ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر