کد خبر: 94290
A

«امروز تمام امید اصلاح طلبان به رأی آوری بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست تا بگویند: علت همه اوضاع نا به سامان اقتصادی به خاطر ترامپ بود و حالا که او نیست باید به برجام بر می گردد و ما می توانیم شرایط اقتصادی را تغییر دهیم».

به گزارش دیده بان ایران؛ احمد بخشایش اردستانی درباره علت انصراف اسحاق جهانگیری برای نامزدی در انتخابات گفت: روز گذشته آقای جهانگیری درباره گرانی کالاها بیان کرد «دعا کنید که کالاها ارزان شود»، یعنی دیگر دولت تدبیری ندارد، به جز آنکه مردم دعا کنند.

وی افزود: معنای حرف آقای جهانگیری این بود که «ما خط فکری نداریم و نمی دانیم با اقتصاد چه کنیم، هر کاری انجام می دهیم قیمت ها روز به روز زیادتر می شود». هر چه گرانی بیشتر شود افق سیاسی برای اصلاحات تیره و تارتر می شود. طبیعی است که آقای جهانگیری در این شرایط تصمیم بگیرد نامزد انتخابات ریاست جمهوری نشود چون اگر بیاید می خواهد به مردم چه بگوید.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه جهانگیری هرچه آبرو داشت برای دولت روحانی گذاشت، اظهار کرد: او اگر برنامه و راه حلی برای اداره دولت آینده داشت در همین سال آخر دولت روحانی به اجرا در می آورد تا اوضاع کشور بهتر شود اما دولت روحانی جز ناتوانی چیز دیگری به مردم نشان نداد.

وی افزود: امروز تمام امید اصلاح طلبان به رأی آوری بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست تا بگویند «علت همه اوضاع نا به سامان اقتصادی به خاطر ترامپ بود و حالا که او نیست باید به برجام بر می گردد و ما می توانیم شرایط اقتصادی را تغییر دهیم».

این نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه جهانگیری خیلی ناامید از وضع موجود است، بیان کرد: دولتمردان روحانی خیلی وقت است که دست تسلیم بالا برده اند، اگر بدنه اجرایی دولت به اندازه 10 درصد روزهای نخست کار می کردند وضعیت کشور به اینجا نمی رسید. الان همه کارها رها شده است و همه می دانند دولت دارد به روزمرگی می گذراند تا 9 ماه دیگر بگذرد و تصدی امور را تحویل دولت بعد دهند.

وی درباره پشیمانی جهانگیری از ادامه همکاری با روحانی در دولت دوم یادآور شد: او اشتباه نکرد که معاون اول روحانی ماند چون او نماد اصلاح طلبی دولت روحانی بود و مزد زحماتش را برای دولت گرفت. دلیلی نداشت که بعد از پیروزی روحانی در سال 96 عقب نشینی کند. ضمن آنکه اصلاح طلبان هم از او انتظار همین کار را داشتند تا در دولت بماند بیشتر برای رضایتمندی مردم تلاش کند. البته این اتفاق نیفتاد.

بخشایش اردستانی تأکید کرد: اگر اوضاع مثل دولت اول آقای روحانی می شد امیدها درباره شانس آقای جهانگیری در انتخابات 1400 زیاد بود اما الان دولت روحانی مثل مرده‌ای است که هر کسی لگدی به آن می زند. البته اصولگرایان از این وضعیت بدشان نمی آید و دوست دارند این وضعیت تا انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 ادامه پیدا کند.

این استاد دانشگاه درباره آینده سیاسی اسحاق جهانگیری گفت: دوره او تمام شد، البته فعالان سیاسی هم نسل او نیز باید قدرت را رها کنند و بروند تا یک تیم جوان سر کار بیاید و کشور از این وضعیت خارج شود.

منبع: فردا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر