کد خبر: 9474
A

معاون پارلمانی رئیس جمهوری به رونق اقتصادی کشور در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: نا امید کردن مردم، گناهی نابخشودنی، بازی در زمین دشمن و ناامیدی مردم نسبت به کل نظام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، حسینعلی امیری روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان یزد افزود: امید ملی که از سال 92 با آمدن دولت تدبیر و امید در کشور و در بین مردم ایجاد شده باید با همراهی همه مسئولان به عشق ملی تبدیل شود. 
وی اظهار داشت: دولت یازدهم در حالی کار خود را آغاز کرد که وضعیت اقتصادی کشور در سطح ملی و بین المللی مناسب نبود اما این دولت، دولت پاسخگو بود و شعارهایی همچون نجات اقتصاد کشور، حل مشکل پرونده هسته ای، حقوق شهروندی و اصلاح نظام شهروندی را مطرح کرد. 
معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: با توجه به ارتباط تنگاتنگ رشد اقتصادی با موضوع هسته ای اولویت دولت حل این مشکل بود چون ورود کالا به ایران بسته و نظام بانکی کشور قفل شده بود. 
امیری تصریح کرد: با وجود تمام مشکلات و محددیتها پرونده هسته ای کشور با مدیریت دکتر روحانی و مسئولان نظام و بر اساس منویات مقام معظم رهبری در جریان سند بین المللی برجام به نتیجه رسید. 
وی خاطر نشان کرد: امروز رژیم تحریم ها به هم ریخته و حق انرژِی هسته ای ایران به رسمیت شناخته شده و در واقع با ورود هیات های تجاری به ایران، بازار ورود کالا به کشور باز شد. 
وی با بیان اینکه دیپلماسی اقتصادی و نفتی دولت جایگاه ایران را در نظام بین الملل و سازمان اوپک احیا کرد گفت: پیشی گرفتن صادرات غیر نفتی بر نفتی، رشد اقتصادی 7.4 درصدی، مهار تورم 45 درصدی و نیز برتری برق صنعتی بر خانگی بیانگر رشد و رونق اقتصادی در کشور است. 
وی در ادامه با بیان اینکه تلاش و کار آفرینی، برند استان یزد است اظهار امیدواری کرد با همدلی و همکاری موجود در این استان، رونق بیش از پیش اقتصادی استان را شاهد باشیم. 
معاون پارلمانی رئیس جمهوری، شامگاه چهارشنبه وارد استان یزد شد و امروز /پنجشنبه/ از شرکت فولاد آلیاژی ایران بازدید و در نشست شورای اداری استان شرکت کرد و فردا پیش از خطبه های نماز جمعه در جمع مردم این استان سخنرانی خواهد کرد. 

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر