کد خبر: 9544
A

خدمات کنسولی سرکنسولگری های ایران در ترکیه که در هفته جاری یا تعلیق و یا به طور محدود به فعالیت خود ادامه داد، از دوشنبه و در نخستین روز کاری هفته نیز تا اطلاع ثانونی به صورت محدود فعالیت خواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، سفارت ایران در ترکیه روز جمعه با صدور چهارمین اطلاعیه خود در این هفته اعلام کرد: به منظور مساعدت در انجام امور کنسولی هموطنان گرامی، ارائه خدمات در سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در استانبول، ترابوزان، ارزروم و آنکارا از دوشنبه ششم دی ماه 1395 تا اطلاع ثانوی به صورت محدود و از ساعت 10 تا 12 ظهر انجام خواهد شد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در این اطلاعیه آورده است: از هموطنان گرامی با تاکید درخواست می شود از مراجعه به نمایندگی های ایران در ترکیه غیر از ایام و ساعت های قید شده، خودداری کرده و جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت سفارت مراجعه کنند.

 خدمات کنسولی ایران در نمایندگی های سیاسی کشورمان در ترکیه به دنبال ترور آندره کارلوف سفیر فدراسیون روسیه در دوشنبه شب گذشته در آنکارا و برخی دغدغه های امنیتی، از روز سه شنبه تعطیل شد.

بعداز دو روز تعطیلی، خدمات کنسولی به طور محدود و از ساعت 10 تا 12 تا امروز جمعه ادامه یافت.

سفیر فدراسیون روسیه در ترکیه، دوشنبه شب این هفته از سوی یک مامور پلیس ترکیه در حین شرکت در مراسم گشایش گالری عکس با موضوع تاریخ روابط خارجی روسیه مورد حمله مسلحانه قرار گرفت و جان باخت.

ضارب 11 گلوله به ناحیه سر آندره گنادی اوویچ کارلوف سفیر روسیه شلیک کرد که گفته می شود 9 گلوله به وی اصابت کرده است.

ضارب در حمله نیروهای ضد شورش ترکیه کشته شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر