کد خبر: 9545
A

دبیر کل جبهه یاران انقلاب اسلامی گفت: اصولگرایان برای موفقیت در انتخابات راهی ندارند جز اینکه همه جریان ‌های اصولگرا، احزاب، شخصیت‌ ها و تشکل ‌ها را دور هم جمع کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، مسعود زریبافان عصر جمعه در ششمین گردهمایی جبهه یاران انقلاب اسلامی که در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر برگزار شد، این مطلب را اعلام کرد.

وی گفت: این جبهه کمیته‌ های مختلفی را تشکیل داده که کمیته سیاسی هر هفته تشکیل جلسه می‌ دهد و همچنین کمیته گفتمان بیش از سه سال است تشکیل می‌ شود و کمیته اقشار و استان‌ ها هم فعالیت ‌های خود را دنبال می‌ کند.

دبیر کل جبهه یاران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه هسته این تشکل سال 81 با انتخابات شورای ‌شهر و با ائتلاف 'آبادگران' کلید خورد، گفت: این تشکل با چراغ خاموش و نوآوری و تغییری که در جریان اصولگرایی رخ داد پا به عرصه گذاشت.

زریبافان ادامه داد، آبادگران و شورای ‌شهر تهران نقطه عطفی برای بازگشت اصولگرایان به صحنه سیاسی شد که در این راستا سال 84 توانستند ستاد انتخاباتی را شکل دهند بنابراین سال 81 و سال 84 توانستند حماسه بیافریند.

وی ادامه داد:‌ تشکل یاران انقلاب باز هم می ‌تواند در عرصه انتخابات حماسه ‌آفرین باشد به شرط آنکه اصولگرایان روش‌ های سنتی را کنار بگذارند و از روش ‌های جدید استفاده کنند و شرایط برای حضور همه جریان ‌ها فراهم شود.

دبیر کل جبهه یاران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: اصولگرایان به این تشکل پیغام داده‌اند که مواظب باشید ساز ناهماهنگ در جریان اصولگرایی کوک نکنیم؛ سال 92 هم اعتقاد داشتیم کارهای انتخاباتی باید در جریان انقلابی و در شورای همگرایی اصولگرایان انجام شود.

وی گفت: یکی از آسیب ‌های ما در انتخابات این است که عده‌ای خود را در جریان اصولگرایی وکیل، وصی و پدرخوانده اصولگرایان می ‌دانند و سعی نمی‌کنند از همه ظرفیت‌ ها استفاده شود و مدل‌ های 6 + 5، 7+8 و... را تشکیل می ‌دهند.

زریبافان ادامه داد: اگر این روش، اصولگرایی است با انحصارگرایی، قبیله ‌گرایی و اصولگرایی فاصله دارد و کسانی که طی این چند سال می‌ خواستند اصولگرایان را مهندسی کنند هیچ‌ گاه نتوانستند و اصولگرایی باید پوست بیاندازند.

وی با اشاره به انتخابات سال 84 گفت: در این انتخابات کار را به احمدی ‌نژاد واگذار کردند و برای به نتیجه رسیدن معتقد بودیم جریان سنتی نباید دخالت کند و فعالیت ‌هایی که در شهرداری و شورای‌ شهر انجام شد موجب شد تا مجلس هفتم دست اصولگرایان بیفتد که این نتیجه فعالیت‌ های آبادگران بود.

زریبافان ادامه داد: با توجه به این فعالیت‌ ها جریانی که همیشه سعی می‌ کند مهندسی انتخابات را در دست بگیرد کجا بود؟ اکنون می‌ گوید ساز ناهماهنگ با جریان اصولگرایی نزنیم که ما هم می‌ گوییم چشم و ساز ناهماهنگ کوک نمی ‌کنیم اما ما کجای این هماهنگی قرار داریم؟

دبیر کل جبهه یاران انقلاب با انتقاد از جریان ائتلاف اصولگرایان بیان کرد : آیا مجموعه یاران انقلاب در هماهنگی‌ ها هستند که به ما می‌ گویید ناهماهنگ عمل نکنید.

زریبافان خطاب به سیدرضا تقوی که در جلسه حضور داشت، گفت: آقای تقوی دوستان ما کجای جریان ائتلاف اصولگرایان هستند و به این دوستان می‌ گوییم ما را در جمع خود قرار دهید بنابراین ما هم هماهنگ هستیم.

وی تاکید کرد که اصولگرایان برای موفقیت در انتخابات راهی ندارند جز اینکه همه جریان ‌های اصولگرا، احزاب، شخصیت‌ ها و تشکل ‌ها را دور هم جمع کنند.

زریبافان با تاکید بر اینکه جبهه یاران انقلاب نفس ائتلاف را قبول دارد، گفت: از ائتلاف اصولگرایان حمایت می ‌کنیم و در رسیدن به وحدت و همگرایی تلاش خواهیم کرد.

دبیر کل جبهه یاران انقلاب اسلامی با اشاره به رایزنی ‌هایی که در راستای ائتلاف اصولگرایان توسط برخی از فعالان این جریان در حال انجام است، گفت: معتقدیم از اتاق دربسته نمی‌توان کاندیدایی درآورد که متوجه شویم رأی ‌آورتر است.

زریبافان گفت: رأی آوری نیروهای انقلاب در سال آینده قطعی است، به شرط آنکه هوشمندانه عمل کنیم و از قبیله ‌گرایی و روش ‌های سنتی بپرهیزیم؛ معتقدم با توجه به رأی شکننده‌ای که پیروز انتخابات در سال 92 آورد اگر ذره‌ای اصولگرایان هوشمندانه عمل کنند پیروز می ‌شوند.

وی گفت : اگر اصولگرایان روش ‌شان را تغییر دهند ما هم همراه آنها هستیم و معتقدیم که در انتخابات 92 مدیریت‌ها درست نبود که منجر به موفقیت روحانی شد و نتوانستیم مردم را به سمت کاندیدای اصولگرا پای صندوق رأی بیاوریم.

زریبافان با اشاره به حضور نیافتن احمدی ‌نژاد در انتخابات سال آتی گفت: بعد از این تصمیم تکلیف احمدی ‌نژاد روشن شد و در سازوکار اصلاح‌ طلبان و اصولگرایان تغییراتی رخ داد که اگر وی حضور داشت وحدت بین اصولگرایان و اصلاح ‌طلبان ایجاد می ‌شد اما بعد از این جریان این وحدت میان اردوگاه این دو جریان سیاسی بعید به نظر می‌رسد.

دبیر کل جبهه یاران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه اصولگرایان برای وحدت باید تلاش بیشتری داشته باشند، گفت: اصولگرایان باید در مبانی، وحدت کنند لذا در غیر این ‌صورت رسیدن به وحدت بر سر یک فرد غیرمحتمل است.

زریبافان گفت: فرمول کلیشه‌ ای که باید روی یک فرد وحدت شود باید مورد تاکید نظر واقع شود لذا سال 84 هم وحدتی رخ نداد اما یک اصولگرا وارد میدان شد.

وی با اشاره به نظر مقام معظم رهبری مبنی بر پرهیز از دو قطبی شدن فضا و حضور حداکثری در انتخابات گفت:‌ افرادی که فضا را دو قطبی می‌ کنند به انتخابات ورود نکنند اما عده‌ای از چهره ‌های خادم هستند و می ‌توانند رأی روحانی را پایین بیاورند و به سمت خودشان جذب کنند که باید اجازه دهیم این افراد بیایند و همچنین همه ظرفیت‌ های اصولگرایی در انتخابات حاضر شوند.

زریبافان گفت: باید کاری کنیم همه اقشار در انتخابات پای کار بیایند؛ فرمول قطعی نیست که وحدت موجب پیروزی و تکثر موجب شکست می‌شود؛ معتقدم در انتخابات 92 اگر آقای ولایتی و قالیباف کنار می‌ رفتند رأی آنها به سبد رأی روحانی ریخته می‌ شد.

وی خاطر نشان کرد که سال 92 احمدی ‌نژاد اشتباه کرد که در انتخابات دخالت و از کسی حمایت نکرد لذا بخشی از سبد رأی احمدی‌ نژاد به سوی روحانی رفت.

ششمین گردهمایی جبهه یاران انقلاب اسلامی عصر جمعه با موضوع انتخابات: ظرفیت ها، چالشها و راهبردها در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب برگزار شد.

منبع: ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر