کد خبر: 9564
A
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داد:

سرلشکر محمد علی جعفری: امنیت شرط اول رشد و تعالی جامعه است؛ دشمن از ابتدا می‌خواست امنیت را از ما سلب کند چه در زمین و چه در آسمان؛ اما، امروز مردم از آرامش خوبی در حوزه امنیت هوایی برخوردار هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز شنبه در مراسم گرامیداشت سالروز تأسیس سپاه حفاظت هواپیمایی که در محل این یگان برگزار می‌شد، طی سخنانی اظهار کرد: امنیت شرط اول رشد و تعالی جامعه است؛ دشمن از ابتدا می‌خواست امنیت را از ما سلب کند چه در زمین و چه در آسمان؛ اما، امروز مردم از آرامش خوبی در حوزه امنیت  هوایی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه دشمن می خواست ثابت کند که ما نمی توانیم امنیت را تأمین کنیم، افزود: کشورهایی که هیچ کس  تصورشرا هم نمی‌کند، علیه امنیت ما تماس‌ها و ارتباط‌های زیادی باهم برقرار می‌کنند، عربستان و رژیم صهیونیستی برای ناامنی در ایران تلاش می‌کنند.

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: ایستادگی در برابر آمریکا اصل اساسی، محوری و اولیه انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی شکست را به آمریکا و اسرائیل در  حلب تحمیل کرد؛ آزادی حلب در خط مقدم جبهه مقاومت انقلاب اسلامی شکل گرفت.

اهم اظهارات فرمانده سپاه را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

*{خطاب به سپاهی ها}: نوع برخورد شما با مردم بسیار مهم و تعیین کننده است و باید مورد توجه قرار گیرد. رضایت و آرامش مردم در همه عرصه‌ها با حفظ انقلاب اسلامی ارتباط مستقیمی دارد و اگر به بهانه امنیت برخی اقدامات انجام شود و بی‌توجهی صورت گیرد ممکن است نارضایتی مردم را در پی داشته باشد که باید مراقب باشیم انجام ماموریت برای برقراری امنیت، موجب نارضایتی مردم نشود. این نکته‌ای است که سایر کشورها توجهی به آن ندارند اما جمهوری اسلامی باید با توجه به اصول دینی و اسلامی بیش از هر کشوری به آن توجه کند که البته کار بسیار سختی است. مردم ما نیز بصیر و فهیم هستند و متوجه این موضوع می شوند.

*یکی از اهداف انقلاب اسلامی این بود که ناامنی را در عرصه هوایی کشور سلب کند و شما و پیشکسوتان شما این توطئه و تلاش دشمن را به بهترین نحو خنثی کردید و مردم اکنون از آرامنش وامنیت خوبی برخوردار هستند.

*خدا را شکر سپاه توانست در همه عرصه‌ها بخصوص عرصه های امنیتی و دفاعی وظیفه خطیر خود را ایفا کند. امروز شاهد ناامنی در کشورهای اطراف و در عین حال امنیت پایدار و کامل در کشور خودمان هستیم.

*بزرگترین قدرتی که امروز خودنمایی می کند آمریکاست. در عین حال بزرگترین و مهمترین اصل انقلاب اسلامی نیز مبارزه با اسکتبار است و خدا را شاکریم تاکنون این ایستادگی و مقابله با نظام استکباری توسط مردم ما به بهترین نحو انجام شده و حرکت انقلاب اسلامی با هدایت های پیامبر گونه امام (ره) و مقام معظم رهبری به خوبی مسیر الهی خود را پیش می برد.

*شاید ما در اصول انقلابی مشکلاتی داشتیم و آنها را به خوبی رعایت نکردیم اما وقتی عامه مردم و مسئولین پای اصل اساسی استکبار ستیزی ایستادند و از زورگویی های دشمن هراسی ندارند، نتیجه آن همین امنیت پایدار است.

*{با اشاره به عوامل معنوی ایجاد این امنیت در کشور}: امنیت بزرگترین دستاور انقلاب اسلامی است و از دیگر دستاوردهای عظمت جمهوری اسلامی و گستره دامنه این امنیت فراسوی مرزهای کشورمان است. در عین حال شاهد صدور انقلاب و ظهور بیداری اسلامی در منطقه و جهان هستیم.

*{با اشاره به آزادسازی حلب}: یکی دیگر از شکست هایی که از طرف انقلاب اسلامی به آمریکا و دشمنان انقلاب وارد شد، شکستی بود که در منطقه شاهد آن بودیم و خدا را شکر می کنیم که از نعمت انقلاب اسلامی برخوردار هستیم.

* 9 دی نیز حاصل بصیرت و ایستادگی مردم انقلابی ما بود و فتنه 88 فتنه بزرگی بود که خطر آن به مراتب از خطر 8 سال جنگ تحمیلی بیشتر بود و ایمان و بصیرت مردم باعث عبور از آن شد.

*مردم جایگاه ولایت فقیه را بیش از هر عامل دیگری در این زمان متوجه شدند و به عبارتی در فتنه به دنبال تخریب جایگاه ولایت فقیه بودند که این هدف خنثی شد.

*حساسیت انقلاب اسلامی و پاسداری از آن یکی از زمینه های تخریبی است که دشمنان به دنبال تضعیف آن هستند.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر