کد خبر: 95928
A

گفت: طرح شهید قاسم سلیمانی، که امروز در کیمسیون بررسی شد، می‌تواند زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست صبح امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: در این جلسه ابعاد طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص کنترل بیماری کرونا (موسوم به طرح شهید قاسم سلیمانی) مورد بررسی قرار گرفت.

وی توضیح داد: شرایط کنونی نشان دهنده این است که سرعت انتشار ویروس کرونا بیشتر از سرعت تصمیم‌ گیری مدیران بوده، حال این که شرط موفقیت و کنترل این ویروس سبقت گرفتن از سرعت انتشار آن است .

شیخی ادامه داد: تاکنون برای مقابله با کرونا درمان اولویت بوده و کار از بیمارستان‌ها شروع شده؛ قرار است در طرح مشترک بین بسیج و وزارت بهداشت از بهداشت و پیشگیری استفاده شده و نظام شبکه‌ای فعال شود. پیشگیری بر پایه چهار اصل عدالت اجتماعی، جلب مشارکت اجتماعی و مردمی، هماهنگی بین بخشی و استفاده تکنولوژی مناسب است.

به گفته سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، این طرح از کوچک‌ترین و دورافتاده‌ترین مناطق شهرها شروع شده و در آن به حاشیه‌ شهرها رسیدگی می‌شود. از خانه‌ها آغاز شده و عدالت اجتماعی را در بر می‌گیرد. مردم در این طرح مشارکت می‌کنند و می‌توان با جلب مشارکت مردمی را فراهم کرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در دنیا کرونا را با نگاه اجتماعی حل کرده‌اند و تنها نگاه بهداشتی و درمانی حاکم نبوده است در این طرح تمامی این ابعاد دیده شده و باید مبتلایان به خصوص اقشار آسیب پذیر شناسایی شده و قرنطینه خانگی یا قرنطینه معکوس شوند چون احتمال خطر برای این افراد بیشتر است. با اجرای این طرح شرایط بیشتر برای اجرای قانون نظام ارجاع و پرونده الکترونیکی نیز فراهم می‌شود.

وی تاکید کرد که با استفاده از تست‌های تشخیص سریع می‌توان افراد مبتلا را شناسایی کرد و در این راه از تکنولوژی نیز بهره گرفت لذا استراتژی اصلی و روح حاکم بر این طرح به جای دفاع از ویروس مهاجم، حمله به ویروس است که نتیجه آن قطع زنجیره انتقال خواهد بود.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر