کد خبر: 9622
A

رییس مجمع نمایندگان استان یزد، تعرض به معاون امور مجلس رییس جمهوری در سفر به این استان را خود سری یک عده دانست و آن را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس در ابتدای جلسه علنی نوبت عصر روز شنبه با بیان این مطلب ادامه داد: تعرض به معاون رئیس جمهوری در خلال سخنرانی در نماز جمعه یزد، خلاف قانون اساسی است و باید مورد پیگیری قرار گیرد البته با توجه به سبقه مردم هوشیار یزد، این خودسری‌ها محکوم است.

وی در تذکری شفاهی خاطرنشان کرد: بیان علنی موضوعاتی که در مجامع تخصصی مطرح می‌شود و صدور حکم قضایی از طریق تریبون‌های رسمی، خلاف مصلحت است.

محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق در مجلس با اشاره به اینکه برجام در شرایط تحریم امضا شد، گفت: امضای برجام تدبیری هوشمندانه بود و شاید هر دولت دیگری هم بود، چاره ای جز این نداشت. ایران به تعهدات خود عمل کرد ولی احساس می شود طرف مقابل ما را ضعیف می پندارد و مرتکب نقض برجام می شود.

وی اظهار داشت: نباید به گونه ای عمل کنیم که ما را ضعیف تلقی کنند و نباید به گونه ای اقدام کرد که آیندگان برجام را در کنار ترکمنچای بنویسند و بخوانند بلکه باید امروز در مقابل دشمن موضع محکم اتخاذ کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در تذکر به وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: چرا پاداش بازنشستگان فرهنگی پرداخت نمی شود؟ بعضا برخی از بازنشستگان که مدت زیادی هم از بازنشستگی آن ها می گذرد ولی اندک پاداش خود را هم دریافت نکرده اند. همچنین بعضی از معلمین حق التدریس 9 ماه است که حقوقی را دریافت نکرده اند امیدوارم طوری نشود که فرهنگیان روزهای فانی را آرزو کنند.

صباغیان بافقی در تذکر به رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست گفت: بیش از 6 ماه می گذرد ولی هنوز شورای عالی محیط زیست تشکیل نشده، مردم معطل مجوز محیط زیست برای حل مشکلاتشان هستند. دلیل این تعلل ها چیست برای مثال دامداران مهریز در محل نامناسبی قرار دارند و تا به حال 5 دامداری به آتش کشیده شده است.

وی در تذکر بعدی خود به وزیر اقتصاد و دارایی گفت: با وجود تصویب هیات دولت برای امهال کشاورزان ولی متاسفانه بانک کشاورزی وام ها را با این شرط تمدید می کند که کشاورزان سود و دیرکرد آن را بپردازند، از وزیر تقاضا داریم این موضوع را پیگیری کند.

فرهاد فلاحتی نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی نیز در تذکری خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: حقوق آذر ماه معلمان زحمت کش هنوز پرداخت نشده است؛ شما قرار بود بدهی های پیشین به فرهنگیان را پرداخت کنید اما حقوق آنها را با تاخیر پرداخت می کنید.

محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند در تذکری شفاهی اظهار داشت: تذکر اول من به هیات رئیسه مجلس بابت عدم وصول استیضاح وزیر راه و شهرسازی می باشد، زیرا این تاخیر در اعلام وصول منجر به بدبینی ملت نسبت به خانه ملت می شود که تقاضای تسریع در اعلام وصول استیضاح وزیر راه و شهرسازی را دارم.

نماینده مردم مرند و جلفا درباره همکاری بخش های مختلف در رونق کشاورزی حوزه انتخابیه خویش نیز گفت: در مناطق مرزی منابع مالی، آب، زمین و همه شرایط موجود است اما برای زیر کشت بردن دشت های حوزه انتخابیه اینجانب تعلل می شود.

وی همچنین درباره کاهش ارزش پول ابرازکرد: 13 درصد ارزش پول ملی کاهش یافت به این معنا که 13 درصد از ثروت ملی از بین رفت ولی هیچ کس پاسخگو نمی باشد این موضوع در صندوق بین المللی پول و بانک جهانی رشد اقتصادی منفی را نشان می دهد.

منبع: ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر