کد خبر: 9629
A

معاون اول رئیس جمهوری و سخنگوی دولت گزارشی در ارتباط با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، برنامه ششم، نظام اداری و اصل 44 قانون اساسی و مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، ارائه کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، جلسه امروز -شنبه- مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی تشکیل شد.

در این جلسه که علاوه بر اکثریت اعضا، معاون اول رئیس‌جمهوری، سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری، رؤسای کمیسیون‌های برنامه و بودجه، محاسبات و تلفیق مجلس شورای اسلامی، دادستان کل، رئیس دیوان عدالت اداری و رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز حضور داشتند، ابتدا آقایان اسحاق جهانگیری و محمدباقر نوبخت، گزارشی مبسوط از رویکرد و دیدگاه‌‌های هیأت دولت در تنظیم و تدوین، لایحه برنامه پنج ساله ششم توسعه، بر اساس انطباق آن با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، سیاست‌های کلی برنامه، نظام اداری و اصل 44 قانون اساسی ارائه کردند.

همچنین حاجی بابایی، رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی نیز گزارشی از جلسات اعضای این کمیسیون و جلسات مشترک با نمایندگان مربوطه از دولت و صاحب‌نظران و کارشناسان برای بررسی و تصویب لایحه پیشنهادی دولت، ارائه کرد.

مقرر شد نظرات دولت و مجلس در خصوص کیفیت تغییرات صورت گرفته در لایحه دولت و موارد مربوط به مغایرت‌ها و عدم انطباق برنامه پنج ساله ششم توسعه با سیاست‌های کلی ابتدا در کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار گرفته و در صورت لزوم در دستور کار شورای مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گیرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر