کد خبر: 96989
A

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران اظهار کرد: اگر آقای رئیسی بیاید جبهه پایداری نامزد دیگری را مطرح نخواهد کرد روی حمایت از آقای رئیسی با سایر گروه های اصولگرا اجماع می کند اما اگر آقای رئیسی نیاید حتما جبهه پایداری نظراتی دارد و موضعش آن خواهد بود که باید در قالب یک نظام گزینشی درست اصولگرایان به جمع بندی نهایی برسند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سیدحسین نقوی حسینی درباره نامزد جبهه پایداری در انتخابات ریاست جمهوری گفت: در یک هفته اخیر دوباره موضوع کاندیداتوری آیت الله رئیسی و آقای قالیباف برای انتخابات 1400 مطرح شده است و حتی افرادی به من گفتند «بناست که فعالیت هایی در این زمینه انجام شود» اما هیچ کدام از آنها شخصا تاکنون صحبتی درباره کاندیداتوری نکرده اند

وی افزود: اگر آیت الله رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود همه گروه های اصولگرا روی نام او اجماع می کنند و اختلاف نظری بین گروه ها درباره حمایت از آقای رئیسی وجود ندارد. جبهه پایداری هم از این مسئله مستثنی نیست و وقتی آیت الله رئیسی اعلام کاندیداتوری کند جبهه پایداری نیز از ایشان حمایت خواهد کرد.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره نگاه جبهه پایداری به کاندیداتوری سعید جلیلی اظهار کرد: به نظرم اگر آیت الله رئیسی اعلام کاندیداتوری کند آقای جلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 نخواهد شد و از آیت الله رئیسی حمایت خواهد کرد. درصورتی که ایشان نیاید حتی با حضور آقای قالیباف، گروه های اصولگرا هر کدام نامزد خود را دارند و معتقدند باید در قالب یک پروسه صحیح و تعاملی به اجماع روی یک نامزد برسند.

وی با بیان اینکه پایداری مانند همه گروه های اصولگرا یک سناریوی چندلایه را در موضوع انتخابات ریاست جمهوری دنبال می کند، افزود: اگر آیت الله رئیسی و آقای قالیباف نامزد انتخابات نشوند، آقای جلیلی نزدیک ترین فرد به نامزد مورد اجماع در جریان اصولگرایی و رسیدن به کرسی ریاست جمهوری است. البته خود او هنوز هیچ فعالیت ساختاری، سازمانی و تشکیلاتی را شروع نکرده اما گروه های حامی و افراد علاقمند به ایشان در فضای مجازی برای طرح نام او خیلی فعال هستند.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران درباره احتمال رجوع جبهه پایداری به گزینه ای غیر سعید جلیلی و سیدابراهیم رئیسی، یادآور شد: اگر آقای رئیسی بیاید جبهه پایداری نامزد دیگری را مطرح نخواهد کرد روی حمایت از آقای رئیسی با سایر گروه های اصولگرا اجماع می کند اما اگر آقای رئیسی نیاید حتما جبهه پایداری نظراتی دارد و موضعش آن خواهد بود که باید در قالب یک نظام گزینشی درست اصولگرایان به جمع بندی نهایی برسند.

رئیس ستاد تهران سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 درباره احتمال تکرار مدل انتخاباتی سال 92 جبهه پایداری که ابتدا از نامزد اختصاصی خود (لنکرانی) حمایت کرد و بعد وقتی او تأیید صلاحیت نشد سراغ سعید جلیلی رفت، بیان کرد: بعید می دانم جبهه پایداری برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 مسیر دیگری را برای حمایت از یک نامزد طی کند و در نهایت سراغ آقای جلیلی بیاید. در مجموع معتقدم اگر آقای رئیسی نیاید گزینه جبهه پایداری سعید جلیلی خواهد بود.

منبع: نامه نیوز

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر