کد خبر: 97347
A

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور با اعلام این خبر که روحانی دوشنبه به پرسش خبرنگاران پاسخ می‌دهد گفت: رئیس‌جمهور از مدت‌ها قبل در صدد بود که با خبرنگاران و اصحاب رسانه سخن بگوید اما به دلیل ملاحظات همه‌گیری کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، این نشست تا کنون به تاخیر افتاد.

به گزارش دیده بان ایران؛ علیرضا معزی با اعلام این خبر افزود: اگرچه دکتر روحانی طی این مدت به اَشکال مختلف و در برنامه‌های هفتگی همچون جلسه هیات دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا، مرتبا با مردم سخن گفته است اما گفت‌وگو با خبرنگاران رسانه‌ها و پاسخگویی به سوالات آنها بعنوان نمایندگان افکار عمومی همواره از سوی رئیس‌جمهور بعنوان یک فرصت و ضرورت تلقی شده است.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور به سوابق نشست‌های متعدد رئیس‌جمهور در سنوات گذشته اشاره و تاکید کرد: آقای روحانی نشست‌های متعددی با اصحاب رسانه در سطح مختلف از خبرنگار تا سردبیران و مدیران رسانه‌ها داشته و علاوه بر کنفرانس‌های معمول خبری، در موقعیت‌هایی همچون ماه مبارک رمضان نیز میزبان آنان بوده است.

معزی همچنین از استعلام از ستاد ملی مبارزه با کرونا برای برگزاری نشست خبری آتی رئیس‌جمهوری خبر داد و گفت: بر اساس استعلامی که از ستاد ملی انجام شده و پاسخ این ستاد، ناگزیر خواهیم بود به دلیل رعایت پروتکل‌های مربوطه، نشست را به شکل متفاوتی از سبک و سیاق گذشته برگزار کنیم. به همین دلیل هم از لحاظ زمان برگزاری کنفرانس و هم از نظر تعداد رسانه‌هایی که می‌توانیم برای شرکت در این نشست دعوت کنیم، دچار محدودیت‌هایی هستیم.

وی با عذرخواهی صمیمانه از رسانه‌هایی که امکان دعوت از آنها فراهم نیست، اظهار کرد: علی‌رغم میل باطنی، متاسفانه ناچاریم به حضور نمایندگان تعداد محدودی از رسانه‌ها بسنده کنیم. در نشست مشورتی شهریور ماه با حضور مدیران رسانه‌ها هم متاسفانه به دلیل مشابه، نتوانستیم از حضور نمایندگان تعداد زیادی از رسانه‌ها، از جمله پایگاه‌های خبری بهره ببریم که جا دارد مجددا از آنها عذرخواهی کنم.

معزی در پایان خاطرنشان کرد: مجموعه دفتر رئیس‌جمهور ضمن قدردانی و تشکر از همه رسانه‌ها به جهت درک محدودیت‌ها و ملاحظات مرتبط با بیماری کرونا، تلاش خواهد کرد، بزودی فرصت دیگری برای گفت‌وگوی رئیس‌جمهور با خبرنگاران رسانه‌هایی که امکان حضور در نشست روز دوشنبه را ندارند، فراهم کند.

به گفته معاون دفتر روحانی این نشست خبری قرار است ساعت ۱۵ روز دوشنبه ۲۴ آذر و با حضور خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی برگزار شود.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر