کد خبر: 97565
A

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتقاد اخیر رییس‌جمهور از مجلس گفت که شاید مجلس شورای اسلامی نمی‌خواهد وارد حاشیه شود اما کسی که این صحبت‌ها را بیان می‌کند، حقوق‌دان است و نباید از این الفاظ استفاده کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ نایب رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتقاد اخیر رییس جمهور از مجلس گفت که مجلس نمی‌خواهد وارد حاشیه شود.

 

محمدرضا صباغیان، نماینده بافق و مهریز در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه ۲۵ آذرماه) و در جریان بررسی اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در تذکری اظهار کرد: آقای رییس جمهور در چند سخنرانی اخیر این موضوع را مطرح کرده که دولت فقط از من دستور گرفته و تبعیت می‌کند. در صحبتی دیگر هم بیان کرده قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مضر است. این توهین بزرگی به مجلس است.

 

وی ادامه داد: وقتی ۲۹۰ نماینده قانون تصویب می‌کنند و بعد از آن شورای نگهبان آن را تایید می‌کند استفاده از کلمه مضر توسط رییس جمهور بدان معناست که ایشان همه فکر و نگاه و کار مجلس شورای اسلامی را خلاف و نسنجیده می‌داند، لازم است در این مواقع رییس مجلس بی‌تفاوت نبوده و از رییس جمهور بپرسند که چرا رییس جمهور این صحبت‌ها را بیان می‌کنند؟

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ضمن این‌که باید احترام رییس جمهور را نگه داریم اینگونه مواضع، مجلس شورای اسلامی را نزد افکار عمومی بسیار تضعیف می‌کند و تصمیماتش را کارشناسی شده نمی‌بیند.

 

علی نیکزاد رییس جلسه در پاسخ به این تذکر گفت که شاید مجلس شورای اسلامی نمی‌خواهد وارد حاشیه شود اما کسی که این صحبت‌ها را بیان می‌کند، حقوق‌دان است و نباید از این الفاظ استفاده کند.

 

منبع: ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر