کد خبر: 9794
A
دیده بان ایران گزارش می‌دهد:

اصولگرایان در شرایطی دم از وحدت و ائتلاف می‌زنند که هر هفته یک تشکل تازه تاسیس از دل اصولگرایی می روید و نکته جالب آنکه همه آنها با پسوند و پیشوند انقلابی، خود را فراتر از اصولگرایی می نامند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، اصولگرایان در شرایطی دم از وحدت و ائتلاف می‌زنند که هر هفته یک تشکل تازه تاسیس از دل اصولگرایی می روید و نکته جالب آنکه همه آنها با پسوند و پیشوند انقلابی، خود را فراتر از اصولگرایی می نامند.

دیروز یک تشکل خلقه الساعه دیگر از درون اصولگرایان بیرون جهید؛ تشکلی با نام جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی؛ تشکلی که ترکیب اعضای هیئت موسس آن بسیار نامتجانس است؛ یکی در منتهی الیه طیف راست و سنتی اصولگرایان قرار دارد و دیگری نوحزب‌اللهی است؛ یکی سینه چاک سردار قالیباف است و آن یکی از تیره و طایفه احمدی نژادی‌ها است؛ خلاصه آنکه آنها چگونه زیر یک سقف جمع شده اند و می خواهند در این 5 ماه مانده تا انتخابات چه گلی به سر اصولگرایان متشتت و متفرق بزنند؛ الله اعلم. 

آقایان رحیمیان، مرندی، آل اسحاق، چمران، حاجی بابایی، روستا آزاد، طالب زاده، خسروی وفا، محمدی و خانم دستجردی، دیروز در سالن سرچشمه تهران گرد هم آمدند و موجودیت خود را به اصحاب سیاست و رسانه اعلام داشتند.

"ما آشکارا اعلام می‌کنیم این وضعیت و وجود این مشکلات، شایسته نظام جمهوری اسلامی نبوده و در شأن مردم انقلابی و فداکار این سرزمین نیست". این بخشی از بیانیه اعلام موجودیت، جبهه مردمی نیروهای انقلاب است؛ گزاره ای که ثابت می‌کند آنها می‌خواهند با شورش علیه وضع موجود، در انتخابات پیش رو چه در ریاست جمهوری و چه در شوراها، کامیاب شوند؛ البته آنها در بیانیه شان قید نکرده‌اند که خود و دولت های نهم و دهم که زمانی سنگش را به سینه می زدند در حصول وضع موجود چه میزان دخیل اند! 

گزاره مزبور که ناشی از وقاحت اصولگرایان است، اگر چه حائز اهمیت است اما موضوع این مرقومه نیست؛ در اینجا بحثِ شکاف و تفرق در جریان اصولگرایی مطرح است؛ جریانی که استراتژیست‌هایش دیگر از بکار بردن نام آن هم اکراه دارند؛ از اینرو به بدنه خود تجویز کرده‌اند که زین پس بجای واژه کهیرآور "اصولگرایی" از واژه "انقلابی" استفاده کنند تا شاید بتوانند از این طریق، دوگانه‌ای از انقلابی‌گری و ضدانقلابی گری بسازند و فرجی حاصل شود و سنگر پاستور را از رقیب اعتدالگرا پس گیرند!

اواخر خرداد 94، جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی با نام اختصاری "یکتا"، که اعضای آن جمعی از وزراء و نزدیکان احمدی نژاد بودند، اعلام موجودیت کرد؛ این حزب به سهم خود در انتخابات مجلس دهم، در ناکارآمدی و عدم حصول اجماع کامل اصولگرایان، نقش آفرین بود. یکتایی‌ها که از منظر وزارت کشور، غیرقانونی تلقی می‌شوند برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای 96 هم برنامه‌ریزی مبسوطی کرده‌اند و هر روز نام یک فرد را از درون خود به عنوان کاندیدا معرفی می‌کنند.

یکی دیگر از تشکل‌های موسمی و خلق‌الساعه اصولگرایان، که پسوند انقلابی را یدک می‌کشد؛ جبهه یاران انقلاب اسلامی است؛ در این جبهه هم که پرچم دار تحول خواهی در جریان رو به زوال اصولگرایی است، از قضاء تعداد زیادی احمدی نژادی وجود دارد.

مسعود زریبافان، رئیس بنیاد شهید در دولت احمدی نژاد که هنوز پرونده تخلفات آن مفتوح است، دبیر کل جبهه یاران انقلاب اسلامی است. وی در ششمین گردهمایی این تشکل که روز جمعه برگزار شد، از خجالت پدرخوانده‌های اصولگرایی درآمد و اعلام داشت اِشکال ما اصولگرایان همین وکیل و وصی‌ها و همین پدرخوانده‌ها هستند!

هنوز گرد و خاک یکتایی‌ها و یاران انقلاب اسلامی‌ها نخوابیده بود که دیروز خبر موجودیت جبهه مردمی نیروهای انقلاب هم مخابره شد؛ به این جمع متکثرِ مدعیِ تحول خواهی، موتلفه ای های سنت مدار و جبهه پیروانی های زعیم مدار را هم اضافه کنید؛ چه آشفته بازار و چه شَلَم شوربایی...

دیروز یکی از اعضای جبهه مردمی یاران انقلاب اسلامی در کانال تلگرامی‌اش، نوشت، با تشکیل این جبهه، دشمن اصلی(دولت و اصلاح طلبان) را فراموش نمی کنیم! البته این بنده خدا گویا برای نخستین بار است که در یک تشکل سیاسی عضویت یافته و در امر سیاست ورزی نوسبیل است، اندکی مزه قدرت را که به او بچشانند، میفهمد که رقیب درون جریانی را هم باید با پتک سرکوب کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر