کد خبر: 9797
A

روزنامه های منتقد دولت امروز اقدامات و اظهارات اخیر وزیر صنعت را مورد توجه جدی قرار داده اند و به شدت به وی انتقاد کرده اند. این در حالی است که مووضع انتخابات و همچنین ایجاد احزاب و گروه های سیاسی در آستانه این انتخابات از دیگر موضوعات مهم امروز بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، روزنامه های منتقد دولت امروز اقدامات و اظهارات اخیر وزیر صنعت را مورد توجه جدی قرار داده اند و به شدت به وی انتقاد کرده اند. این در حالی است که مووضع انتخابات و همچنین ایجاد احزاب و گروه های سیاسی در آستانه این انتخابات از دیگر موضوعات مهم امروز بوده است.

روحانی برای حضور در انتخابات دل‌چرکین شده؟/ وزیر صنعت در بوته نقد 

 

روزنامه کیهان با اختصاص دادن تیتر یک خود به این موضوع، در مطلبی با عنوان«راز دفاع وزیر 1000 میلیاردی از مدیران نجومی » با اشاره به یه این نکته که وزیر صنعت با بیان این که حقوق‌های نجومی اولویت اصلی کشور نیست کل ماجرا را به ۲۲میلیارد حقوق گرفته شده توسط برخی مدیران محدود کرد و گفت : آیا کشور گیر این 2 میلیارد تومان است؟ نوشت:« وزیر صنعت با بیان این که حقوق‌های نجومی اولویت اصلی کشور نیست کل ماجرا را به ۲میلیارد حقوق گرفته شده توسط برخی مدیران محدود کرد و گفت : آیا کشور گیر این 2 میلیارد تومان است؟ وزیر صنعت با بیان این که حقوق‌های نجومی اولویت اصلی کشور نیست کل ماجرا را به ۲میلیارد حقوق گرفته شده توسط برخی مدیران محدود کرد و گفت : آیا کشور گیر این 2 میلیارد تومان است؟»

 روحانی برای حضور در انتخابات دل‌چرکین شده؟/ وزیر صنعت در بوته نقد

روزنامه جوان نیز در گزارشی با عنوان« ترحم 3‌هزار میلیاردی وزیر برای شرکت متخلف کره‌ای » نوشت:« وزیر صنعت و تجارت که علاقه بسیاری به صنایع بزرگ و پولساز دارد، پس از حمایت چند باره و سؤال‌برانگیز از پتروشیمی‌ها که در عمل رانت قیمتی گاز را صادر می‌کنند، این بار حمایت از یک صنعت لوازم خانگی را در دستور کار خود قرار داده و از بیت‌المال حاتم‌بخشی کرده و با ارسال نامه‌ای به رئیس کل گمرگ خواستار عدم اجرای قانون و ترحم 3 هزار میلیارد تومانی برای برند مشهور کره‌ای شد.

یک مقام مسئول گمرکی گفته است وزارت صنعت نمی‌تواند راجع به بخشودگی تخلف 3 هزار میلیارد تومانی یک برند لوازم خانگی کره‌ای اظهارنظر کند و قانون اجازه بخشودگی نمی‌دهد!

 

وی در مورد اینکه گفته می‌شود مسئولان وزارت صنعت با گمرک به منظور بخشودگی جریمه 3‌هزار میلیارد تومانی این شرکت مکاتبه کرده‌اند، تصریح کرد: طبق قانون هیچ فرد یا دستگاهی نمی‌تواند در این زمینه اظهارنظر کند، زیرا روند پرونده باید در کمیسیون حل اختلاف بدوی و تجدیدنظر بررسی و نهایی شود و در صورت وجود اعتراض از سوی صاحب کالا به دیوان عدالت اداری ارجاع شود.

به نظر می‌رسد، محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت و تجارت، به‌جای توجه به وظایف اصلی‌اش که کمک و حمایت از صنایع کوچک و متوسط و کمک به کارآفرینان صنعتی و تولیدی در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است حمایت از صنایع پر رانت و به اصطلاح پول‌ساز را وظیفه خود می‌داند، به طوری که در 5/3 سال گذشته از صنایع پتروشیمی و نحوه فروش محصولاتشان گرفته تا بخشودگی جرایم گمرکی یک تولید‌کننده لوازم خانگی، دفاع از افزایش قیمت خودروسازان و پرداخت تسهیلات بانکی به این صنایع و... دغدغه اصلی وی بوده است. بر اساس آمار تعداد نامه‌هایی که وزیر صنعت در راستای حمایت از صنایع بزرگ (خودرو، پتروشیمی، لوازم خانگی) به رئیس‌جمهور و دیگر سازمان‌ها ارسال کرده در سابقه این وزارتخانه بی‌سابقه است. »

کاریکاتور از روزنامه شهروند

 روحانی برای حضور در انتخابات دل‌چرکین شده؟/ وزیر صنعت در بوته نقد
 
 
 

کاریکاتور از روزنامه قانون

 روحانی برای حضور در انتخابات دل‌چرکین شده؟/ وزیر صنعت در بوته نقد
 

انتخابات96

روزنامه وطن امروز در گزارشی امروز به موضوع ایجاد جبهه مردمی انقلاب پرداخته است. این روزنامه در این گزارش با عنوان« جبهه جمهوری» نوشت:« دیروز به همت جمع زیادی از دلسوزان و افراد موجه غیروابسته به تشکیلات و احزاب سیاسی، «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» راه‌اندازی شد تا جرقه امید هم در دل توده‌های مردم و هم نزد دلسوزان و علاقه‌مندان به انقلاب اسلامی زده شود. امید به ایجاد یک جریان مردمی که با استفاده از ظرفیت‌های بی‌کران توده‌ها به دنبال بسامان کردن امور به سبک «آنچه مردم می‌خواهند» است. اعلام موجودیت این جبهه مردمی در مجموعه فرهنگی سرچشمه که محل دفتر مرکزی حزب جمهوری بوده است نیز بسیار قابل تامل و پر معنی است. این بار جبهه جمهوری با همراهی و مدیریت یاران دیرین امام خمینی(ره) آمده است تا با به میدان آوردن «صاحبان انقلاب» علیه «تشنگان قدرت»، یک بار دیگر نشان دهد «جمهوری اسلامی، حکومت مستضعفان است». «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» دیروز یکشنبه 5 دی‌ماه اعلام موجودیت کرد.»

 روحانی برای حضور در انتخابات دل‌چرکین شده؟/ وزیر صنعت در بوته نقد
 

روزنامه اعتماد هم در این رابطه در گزارشی با عنوان« جریان سوم اصولگرایان » نوشت:« اصولگرایان یکی پس از دیگری تشکل‌های جدیدشان را رونمایی می‌کنند. پس از جبهه یکتا و یاران انقلاب که در دوران دولت یازدهم اعلام موجودیت کرده‌اند حالا تشکلی جدید خلق شده است. جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، نام تشکل جدیدی است که تلاش کرده از طیف‌های مختلف اصولگرا نیروهایی را دست‌چین کند تا شاید بتوانند از این طریق لویی‌جرگه اصولگرایی را راه بیندازند. آنها در نشست اعلام موجودیت خود تلاش کردند همه طیف‌ها را زیر یک سقف جمع کنند. از مهدی محمدی تا مرندی و از مهدی چمران تا آل‌اسحاق و البته نادر طالب‌زاده اصولگراهای بی‌تشکل یا بریده از تشکل‌های سیاسی گرد هم جمع شدند. در میان آنها تنها حاجی‌بابایی است که هویت تشکلی دارد و در جبهه یکتا فعالیت می‌کند مابقی یا در تشکل نام و نشان داری عضو نیستند یا مدت‌هاست از حزب و تشکل خود بریده‌اند. آنها می‌گویند چترشان وسیع‌تر از اصولگرایی است و می‌خواهند بر بستر نیروهای انقلابی در تمامی جناح‌های سیاسی علیه فساد اقتصادی و وضعیت موجود برخیزند. در بیانیه اعلام موجودیت این تشکل که پای آن امضای محمدحسین رحیمیان یحیی آل‌اسحاق، مهدی چمران، حمیدرضا حاجی‌بابایی، رضا روستاآزاد، محمود خسروی‌وفا، مهدی محمدی، علیرضا مرندی، نادر طالب‌زاده و مرضیه وحید دستجردی دیده می‌شود، آمده است: «ما آشکارا اعلام می‌کنیم این وضعیت و وجود این مشکلات، شایسته نظام جمهوری اسلامی نبوده و در شأن مردم انقلابی و فداکار این سرزمین نیست.»»

 
 

در زمینه انتخابات سید محمود میرلوحی در گفت‌وگو با «آرمان‌امروز» دست به افشاگری زده است. میرلوحی در این گفت و گو با عنوان« ماجرای دل‌چرکین شدن روحانی برای حضور در انتخابات » گفت:« اصولگرایان خطاب به آقای روحانی عنوان می‌کنند که شما تنها۷/۵۰رای داشته‌اید و بقیه آرا متعلق به اصولگرایان بوده است. با این حال اصولگرایان این مساله را مطرح نمی‌کنند که بقیه آرا نیز متعلق به یک نفر و یک گروه سیاسی نبوده، بلکه به گروه‌های مختلفی تعلق داشته است. شرایط به گونه‌ای پیش رفت که آقای روحانی به‌شدت از این وضعیت و حضور در انتخابات آینده دل چرکین شدند. از سوی دیگر آقای روحانی قصد داشتند در اصلاح کابینه تغییرات جدی‌تر و بیشتری صورت بدهند که با مشاهده این هجمه‌ها از تغییرات بیشتر پرهیز کردند و تنها به تغییر سه وزیر اکتفا کردند». جملات بالا سخنان سید محمود میرلوحی معاون پارلمانی وزیر کشور دولت اصلاحات در گفت‌وگو با «آرمان امروز» است. سخنگوی ستاد اصلاح‌طلبان تهران در انتخابات۹۴ همچنین عنوان می‌کند: «رئیس دولت اصلاحات همواره به اصلاح‌طلبان توصیه می‌کند که دیدگاه‌های حمایتی خود را نسبت به دولت آقای روحانی ادامه بدهند. حتی در یکی از دیدارهایی که ایشان با آقای روحانی داشتند به آقای روحانی عنوان کرده بودند که مراقب هجمه‌های اصولگرایان علیه دولت باشند و به راحتی میدان را خالی نکنند».

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر