کد خبر: 98106
A

مینو محرز در مورد ویروس جهش یافته در انگلستان و خطرات احتمالی آن اظهار کرد: احتمال می‌دهیم به دلیل اینکه این اواخر هم میزان مرگ و میر در کشور بالا رفته بود(یک ماه پیش) وجود همین ویروس جهش‌یافته باشد و در ماه‌های اخیر این را تجربه کرده بودیم؛ البته آنچه مشخص است این‌که ویروس جهش‌یافته انگلیسی در شدت بیماری تاثیر ندارد و بیشتر در قدرت سرایت تاثیرگذار است. عضو علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: ویروس کرونا چندماه قبل در ایران جهش یافته بود

به گزارش دیده بان ایران؛ مینو محرز در مورد ویروس جهش یافته در انگلستان و خطرات احتمالی آن اظهار کرد: احتمال می‌دهیم به دلیل اینکه این اواخر هم میزان مرگ و میر در کشور بالا رفته بود وجود همین ویروس جهش‌یافته باشد و در ماه‌های اخیر این را تجربه کرده بودیم؛ البته آنچه مشخص است این‌که ویروس جهش‌یافته انگلیسی در شدت بیماری تاثیر ندارد و بیشتر در قدرت سرایت تاثیرگذار است.

وی افزود: جهش ویروس کرونا در انگلستان تغییرات زیادی در ماهیت ویروس کووید-۱۹ نداشته است و قاعدتاً واکسن‌های موجود هم تاثیر خود را مانند سابق بر روی این ویروس می‌گذارند.

عضو علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: ویروس کرونا چندماه قبل در ایران جهش یافته بود؛ البته باید این ویروس رصد شده تا نتایج بیشتری از این ویروس منتشر شود.

منبع: آنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر