کد خبر: 9854
A

یک دبیر سیاسی شبکه بی بی سی فاش کرد که چندین ماه پیش به او گفته شده بود ملکه انگلیس حامی خروج این کشور از اتحادیه اروپا است اما او در آن زمان نمی‌توانسته این مساله را فاش کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، لورا کوئنزبرگ، دبیر سیاسی بی بی سی گفت: ماه‌ها پیش از آنکه نشریه "سان" انگلیس در ماه مارس تیتر معروف "ملکه از بریگزیت حمایت می‌کند" را کار کند به او گفته شده بود که ملکه الیزابت به دنبال خروج انگلیس از اتحادیه اروپاست.

نشریه سان در آن زمان با شکایت کاخ سلطنتی علیه این نشریه که تیتر آن را "دروغ" خوانده بود، مواجه شد اما از مطلبش دفاع کرده و گفت: دو منبع برای آن داشته است.

براساس این گزارش ملکه الیزابت به نیک کلگ، معاون نخست وزیر انگلیس افکارش درباره اروپا را در یک مراسم ناهار فاش کرده بود.

کوئنزبرگ گفت که یک منبع ناشناش پیش از این به او گفته بود ملکه انگلیس در یک ضیافت ناهار خصوصی گفته مشکلی نمی‌بیند انگلیس اتحادیه اروپا را ترک کند.

دبیر سیاسی انگلیسی به رادیو بی بی سی گفت: ظاهرا ملکه در این ناهار گفته است: از نظر من دلیلی ندارد که ما نتوانیم از اتحادیه اروپا خارج شویم. چه مشکلی در این مورد وجود دارد.

کوئنزبرگ گفت: من از شنیدن این مساله به شدت تعجب کردم، اما چون فقط یک منبع داشتم نتوانستم مدرک مستدل تری پیدا کرده و آن را زودتر فاش کنم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر