کد خبر: 98563
A

سید حسن نصر الله شب گذشته ناگفته هایی را درباره عملکرد شهید بزرگوار قاسم سلیمانی در لبنان مطرح کرد، وی با اشاره به نقش سردار در تحولات منطقه گفت: شهید قاسم سلیمانی در «پشت پرده و دور از انظار» علاوه بر تامین موشک و تجهیزات نظامی، کمک‌های مالی بزرگی انجام می‌داد و در یک نمونه بعد از تخریب ۲۰۰ هزار خانه در جنگ ۳۳ روزه تا یک سال هزینه‌ها و اجاره‌ها پرداخت کرد. در آن زمان « وضع [وضع مالی ایران] از الان بهتر بود» و بهای نفت بالاتر بود و « شهید سلیمانی و برادران» با اجرای طرح اسکان به صاحبان ۲۰۰ هزار خانه‌ای که در جنگ ۳۳ روزه خراب شدند «یک‌سال هزینه اجاره و معیشت‌شان» را دادند تا خانه‌‌‌‌هایشان را بسازند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ یاد و خاطره سردار بزرگوار شهید قاسم سلیمانی در مصاحبه شب گذشته سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان،نده نگاه داشته شد.

دبیر کل حزب الله لبنان در این مصاحبه تلویزیونی ناگفته هایی را درباره عملکرد شهید سلیمانی در لبنان و کمک های این فرمانده سپاه قدس به بازسازی جنوب لبنان مطرح شد. 

او در این مصاحبه تلویزیونی گفت که شهید قاسم سلیمانی در «پشت پرده و دور از انظار» علاوه بر تامین موشک و تجهیزات نظامی، کمک‌های مالی بزرگی انجام می‌داد و در یک نمونه بعد از تخریب ۲۰۰ هزار خانه در جنگ ۳۳ روزه تا یک سال هزینه‌ها و اجاره‌ها پرداخت کرد.

 

نصرالله در بخشی از مصاحبه شب گذشته خود با شبکه المیادین که بیش از سه ساعت کشید، درباره کمک‌های مالی سردار شهید قاسم سلیمانی گفت که «در سال ۱۳۸۵ بعد از جنگ ۳۳روزه ۲۰۰هزار خانه خراب شد و بلافاصله حاج قاسم [سلیمانی] و برادران طرح اسکان را پیشنهاد کردند».

 

او گفت که در آن زمان « وضع [وضع مالی ایران] از الان بهتر بود» و بهای نفت بالاتر بود و « شهید سلیمانی و برادران» با اجرای طرح اسکان به صاحبان ۲۰۰ هزار خانه‌ای که در جنگ ۳۳ روزه خراب شدند «یک‌سال هزینه اجاره و معیشت‌شان» را دادند تا خانه‌‌‌‌هایشان را بسازند.

نصرالله با تاکید بر نقش سلیمانی در تجهیز گروه‌های شبه نظامی مختلف در منطقه از جمله گروه‌های فلسطینی، گفت «نقش سلیمانی در تجهیز این گروه‌ها به تسلیحات و انتقال تکنولوژی ساخت موشک و راکت به غزه، مهم است.»

 

او گفت که شهید سلیمانی، فردی استراتژیک و برنامه‌ریز و در عین حال مرد میدان و تاکتیک بود و روابط با گروه‌های مقاومت فلسطینی را توسعه داد در حالی که همگی در جهت‌های مختلف بودند.

 

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به اینکه همه می‌دانند که سردار شهید قاسم سلیمانی «از روابط دیپلماتیک هم برای کمک به مقاومت استفاده کرده‌اند»، از جمله به انبارهای تسلیحات در سودان اشاره کرد و گفت: «اسرائیلی‌ها انبارهای سلاح و مهمات در سودان را که از آنجا به غزه ارسال می‌شد، بمباران کردند.»

 

نصرالله در بخشی از مصاحبه تلویزیونی گفت که بعد از چاپ عکس سلیمانی روی جلد یک مجله آمریکایی با تیتر ژنرال بی‌جایگزین، گفتم که دونالد ترامپ و تیمش تصمیم خود را گرفته‌اند و به شهید سلیمانی هشدار دادم.

 

در بخشیدیگری  از این مصاحبه، حسن نصرالله گفت که شهادت مظلومانه سردار قاسم سلیمانی «طرح سه جانبه آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی» بود، هرچند ممکن است طرف‌های دیگری هم خواستار آن بوده باشند و ممکن است اسرائیل در آن مشارکت اطلاعاتی کرده باشد اما عربستان فقط پول داده است و چیزی دیگری نبوده است.

 

نصرالله همچنین با بیان اینکه «دلم برای او [شهید قاسم سلیمانی] خیلی تنگ شده است»، گفت: «عربستان سعودی مدت‌هاست که خواستار ترور من شده است و محمد بن سلمان در سفر به آمریکا خواستار ترور من شده» است و «خبر است، نه تحلیل.»

 

دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره احتمال شهادت خودش، گفت: «بیش از یک منبع به من در مورد هدف قرار گرفتن از سوی دشمن هشدار داده اند، به ویژه در چند وقت اخیر پس از شهادت  سردار قاسم سلیمانی این هشدارها شدت گرفت.

 

نصرالله با بیان اینکه «حاج قاسم همیشه به من می‌گفت در مورد وضعیت و امنیت خودت هوشیار باش»، گفت که در چند وقت اخیر به ویژه پس از انتخابات آمریکا این هشدارها به من شدت گرفته زیرا تحلیل این بود که ترامپ به اقدامات و برگه‌های بسیاری برای استفاده در انتخابات نیاز دارد و او ممکن است به برگه‌های امنیتی نیاز داشته باشد و منهم در فهرست قرار دارم.

او افزود که «اطلاعات و داده‌های دقیقی در دست است که ترامپ و اسرائیل تا روز ۲۰ ژانویه دست به اقدامی می‌زنند»، اما همزمان گفت که هیچ کس اطلاعاتی موثقی در خصوص این اقدام ندارد، ولی تحلیلاتی در این خصوص شکل گرفته است و همه طرف‌ها در حال تحلیل و پیش بینی هستند.

 

نصرالله افزود که پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز «ما باید پس از ۲۰ ژنوایه نیز هوشیار باشیم و احتمال هدف قرار گرفتن ما مختص به ترامپ یا رفتن او نیست. احتمال هدف قرار گرفتن همیشه پابرجاست و بخشی از نبرد موجود است. این خطر علیه من از طرف آمریکا و اسرائیل وجود دارد.»

 
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر