کد خبر: 9864
A

اداره پلیس حمل و نقل مسکو از دورغین بودن تهدید بمب گذاری در سه پایانه قطار این شهر که منجر به تخلیه حدود سه هزار نفر از این مراکز حمل و نقل شد، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، یک مقام روابط عمومی اداره پلیس حمل و نقل مسکو روز دوشنبه اعلام کرد: تهدید تلفنی مبنی بر بمب گذاری در پایانه های قطار قازانسکی، لنینگرادسکی و یاروسلاوسکی در مسکو دروغین بود و این مراکز فعالیت عادی خود را ازسر گرفتند.

خبرگزاری روسی اینترفاکس به نقل از این مقام نوشت: ساعت 14 و 45 دقیقه به وقت مسکو تمام بازرسی ها در سه ایستگاه اصلی قطار مسکو به پایان رسید و هیچ گونه ماده انفجاری یا بمبی یافت نشد.

مقام امنیتی همچنین گفت که این بازرسی ها و تخلیه افراد واقع در سه پایانه قطار بر برنامه تردد قطارها تاثیری نداشت.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد: ماموران امنیتی در مسکو برای جلوگیری از وقوع تهدیدهای انفجار سه هزار مسافر سه پایانه قطار در مسکو را تخلیه کردند.

این اقدام پس از دریافت هشدار تلفنی یک فرد ناشناس انجام گرفت که اعلام کرده بود در مناطق پرجمعیت پایانه ها بمب کار گذاشته شده است و مسافران و کارکنان سه ایستگاه اصلی قطار مسکو به بیرون از مراکز مورد تهدید منتقل شدند

همزمان با بازرسی امنیتی ایستگاههای قطار بین شهری مورد تهدید قازانسکی، لنینگرادسکی و یاروسلاوسکی در مرکز مسکو، عملیات شناسایی فرد هشدار دهنده نیز آغاز شد.

براساس قوانین ضدتروریستی روسیه هشدار و تهدید دروغین بمب گذاری سبب محکومیت زندان تا پنج سال می شود.

تاکنون چندین تهدید دروغین بمب گذاری سبب واکنش فورای ماموران امنیتی برای کنترل مراکز پر جمعیت مسکو شده است.

همزمان با روزهای پایانی سال 2016 و به مناسبت جشن های سال نو، تدابیر امنیتی در مناطق مختلف روسیه به ویژه مسکو برای جلوگیری از بروز هر گونه وقایع تروریستی افزایش یافته است و دردو ماه گذشته نیز حدود 30 متهم به همکاری و ارتباط با تروریست ها نیز بازداشت شده اند.

منبع: ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر