کد خبر: 98729
A

وزیر نیرو در رابطه با خاموشی معابر و اتوبان‌ها بعد از ساعت 21 نیز گفت: خاموشی اتفاق نیفتاده؛ اما طبیعتاً وقتی در اوج گرما در تابستان یا در آستانه فصل سرد در زمستان هستیم طرح‌های مدیریت مصرف را با جدیت دنبال می‌کنیم.

به گزارش دیده بان ایران؛ وزیر نیرو در رابطه با خاموشی معابر و اتوبان‌ها بعد از ساعت 21 نیز گفت: خاموشی اتفاق نیفتاده؛ اما طبیعتاً وقتی در اوج گرما در تابستان یا در آستانه فصل سرد در زمستان هستیم طرح‌های مدیریت مصرف را با جدیت دنبال می‌کنیم.

البته عادت صحیح مصرف کردن را باید در تمام ابعاد در تمام ایام سال به کار بگیریم. اما وقتی سرمای زودرسی داریم و مصرف گاز در بخش داخلی هم بالا است ما دل مشغول گاز مورد نیاز برای نیروگاه‌ها و کارخانه‌ها هستیم. سعی خواهیم کرد در بخش‌هایی که نیاز به اصلاح دارد تصمیماتی اتخاذ شود. یکی از این موارد، خاموشی در معابری است که اختلالی در امنیت ایجاد نکند. اگر در شهرهایی مشکلاتی ایجاد کرده یا ایجاد می کند، این موضوع را برطرف خواهیم کرد.

وزیر نیرو گفت: سوخت اصلی ما گاز است. اگر با محدودیت گاز رو به رو شویم به سمت سوخت مایع می رویم. اما ترجیح ما این است که با ملاحظات زیست محیطی و امنیت مردم تصمیم گیری کنیم. هم ما به عنوان تولید کننده هم مردم به عنوان مصرف کننده نباید حساب خودمان را از هم جدا کنیم . مجموع رفتارهای ما تصمیمات را اجرایی می کند.

وی در پایان گفت: هرورز شرایط را با توجه به شرایط اقلیمی در نظر می گیریم اولویت در خصوص سوخت گاز است.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر