کد خبر: 99245
A

جوان نوشت: در حالی که کمتر از دو هفته دیگر، دونالد ترامپ، رئیس جمهور تروریست امریکا، کاخ سفید را ترک خواهد کرد، رژیم صهیونیستی و برخی کشور‌های منطقه مانند سعودی تلاش می‌کنند در روز‌های آخرِ ترامپ بحران و تنشی به بار بیاورند و به اهداف خود برسند.

به گزارش دیده بان ایران؛ روزنامه جوان نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گزارش امروز خود با اشاره به تحرکات اخیر آمریکا در منطقه و خلیج فارس نوشت: 

در حالی که کمتر از دو هفته دیگر، دونالد ترامپ، رئیس جمهور تروریست امریکا، کاخ سفید را ترک خواهد کرد، رژیم صهیونیستی و برخی کشور‌های منطقه مانند سعودی تلاش می‌کنند در روز‌های آخرِ ترامپ بحران و تنشی به بار بیاورند و به اهداف خود برسند.

این مطلب را سردار سرتیپ پاسدار سید محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این تحلیل نیست و اطلاعات است که ما داریم که رژیم صهیونیستی و کشور‌هایی مانند سعودی تلاش می‌کنند در روز‌های آخرِ ترامپ بحران و تنشی به بار بیاورند و به اهداف خود برسند. قطعاً سیاست‌هایی که دولت آینده امریکا به ظاهر اعلام کرده، مورد مذاق سعودی و اذنابش و رژیم صهیونیستی نیست و آن‌ها می‌خواهند مانع‌تراشی کنند. وی با تأکید بر لزوم هوشیاری، تصریح کرد: البته ما از سردمداران امریکایی توقع بصیرت نداریم ولی می‌گوییم که جمهوری اسلامی و نیرو‌های مسلح آماده و هوشیارند و تحرکات آن‌ها را نظارت و رصد می‌کنند. تحرکات آن‌ها در منطقه توجیهی ندارد و این تلاش‌ها که انجام می‌دهند، نوعی ماجراجویی و بحران‌سازی است و مراقب باشند که خودشان و طرفداران‌شان را به گرفتاری نیندازند و دردسری برای آن‌ها ایجاد نکنند.
 

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح روز گذشته در بازدید از یگان‌ها و سامانه‌های پهپادی ارتش با بیان اینکه مسئله پهپاد در ارتش، در مسیر بلوغ ارزشمندی قرار گرفته است، گفت: چنانچه دشمنان کوچک‌ترین خطایی کنند، حتماً نیرو‌های مسلح پاسخ جانانه‌ای خواهند داد.

سردار سرلشکر محمد باقری با تأکید بر اینکه در لبه فناوری جهانی در حال پیشرفت روز افزون قرار داریم، افزود: تمرین پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین رزمایش‌های متعددی که در روز‌های اخیر در خلیج فارس صورت گرفته و در روز‌های آتی صورت خواهد گرفت، نشانگر آمادگی کامل نیرو‌های مسلح برای مقابله با هرگونه تهدید نسبت به امنیت و دفاع کشور عزیزمان است.

سرلشکر باقری در خصوص آخرین وضعیت منطقه خاطرنشان کرد: متأسفانه در روز‌های اخیر تحرکاتی از جانب ارتش تروریست و جنایتکار امریکا در منطقه صورت گرفته است و پرواز‌هایی از هواپیما‌های دوربرد یا سایر موارد را در جهت قدرت‌نمایی و ایجاد وحشت به نمایش گذاشتند. همچنین اتهاماتی را به جمهوری اسلامی وارد کرده‌اند که این آمادگی‌ها و رزمایش‌های متعدد و انتقال نیرو در راستای به نمایش گذاشتن آمادگی کامل نیرو‌های مسلح برای دفاع از مرز‌های زمینی، هوایی، دریایی و امنیت ملی کشور است. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: با وجود اینکه جمهوری اسلامی ایران قصد تهاجم و تجاوز به هیچ کشور همسایه‌ای را ندارد، اما در برابر هرگونه تهدید به طور کامل آماده است، دستان نیرو‌های مسلح قهرمان ما روی ماشه‌ها قرار دارد و چنانچه دشمنان کوچک‌ترین خطایی کند، حتماً نیرو‌های مسلح پاسخ جانانه‌ای خواهند داد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر