کد خبر: 99585
A

احمدی نژاد در مصاحبه با یک روزنامه کویتی درباره احتمال کاندیداتوری خود برای انتخابات 1400 گفت: انتخابات، امروز موضوع اصلی ما نیست و ما در کشور، منطقه و جهان مسائل مهمتری داریم و وظیفه بشردوستانه ما ایجاب می کند که ابتدا به آنها اهتمام بورزیم.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمود احمدی نژاد در گفتگو با روزنامه القبس کویت گفت: ایران و عربستان دو کشور بزرگ، مهم و تأثیرگذار در منطقه و محافل بین المللی هستند و همکاری دو کشور منطقه را تغییر می دهد.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه بین ایران و عربستان در روابط تاریخی آنها اختلافات مهمی وجود نداشته است، اظهار کرد: دوستی، همکاری، هماهنگی و همراهی با هم، خواسته هایی است که دو کشور و مردم آنها خواهان آن هستند و این موضوع باعث تغییر منطقه و ایجاد نوعی وحدت بین ملتها و ظهور فرصت های طلایی برای برقراری صلح، آبادانی و پیشرفت همه کشورهای منطقه می شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره تلاش های مورد انتظار از کویت برای حل اختلافات میان ایران و کشورهای عربی افزود: تلاش های خوب باید در خدمت وحدت و براداری بین همه ملت ها باشد و از همه مسئولان کشورها بویژه امیر متین کویت که روبط خوبی با کشورهای همسایه دارد، انتظار می رود که در این چارچوب بیش از قبل تلاش کند.

احمدی نژاد درباره کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری آتی نیز گفت: انتخابات، امروز موضوع اصلی ما نیست و ما در کشور، منطقه و جهان مسائل مهمتری داریم و وظیفه بشردوستانه ما ایجاب می کند که ابتدا به آنها اهتمام بورزیم و در صورت لزوم برخی از موضوعات مربوط به انتخابات را در زمان مناسب مطرح خواهم کرد.

منبع: جماران

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر