کد خبر: 99608
A

عضو شورای مرکزی کارگزاران گفت: مردم از اصولگرایان بیشتر ناراضی هستند چراکه مردم با انحصار، سخت گیری، ایجاد محدودیت، تفکرات مخالف با آزادی بیان و قلم و حق انتخاب مخالف هستند.

به گزارش دیده بان ایران؛ «علی محمد نمازی»، فعال سیاسی اصلاح طلب، در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از اظهارات حمیدرضا ترقی مبنی بر اینکه تقریباً بیش از ۷۰ درصد مردم نسبت به اصلاح‌طلبان نظر مثبتی ندارند، گفت: از حمیدرضا ترقی تعجب می‌کنم که یک حزب بسیار محدود و کوچکی که مجمع عمومی آن که چندان تفاوتی هم با شورای مرکزی‌اش ندارد از سوی مردم اظهارنظر می‌کند. ابتدا وقتی شخصی چنین آمار و ارقامی را اعلام می‌کند باید مستندات خود را نیز بیان کند مبنی براینکه بر اساس این دلایل و مستندات و مدارک اظهارنظر کرده است.

او افزود: در حال حاضر در این باره که پایگاه اجتماعی دو جناح اصلی کشور چگونه است  نظرسنجی صورت نگرفته اما حداقل این که دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا، دو جناح اصلی کشور هستند و تاکنون انتخابات آزاد و رقابتی نشان داده که تعداد اصلاح‌طلبانی که پای صندوق رأی حاضر شدند بیشتر از اصولگرایان بوده و اگر ریزشی هم وجود داشته، هر دو جناح به صورت یکسان دچار این ریزش شدند.

این عضو شورای مرکزی کارگزاران در پاسخ به این سوال که آیا مردم همان اندازه که از اصلاح‌طلبان ناراضی هستند از اصولگرایان هم ناراضی‌اند؟ بیان کرد: به نظر می‌رسد مردم از اصولگرایان بیشتر ناراضی هستند چراکه مردم با انحصار، سخت گیری، ایجاد محدودیت، تفکرات مخالف با آزادی بیان و قلم و حق انتخاب مخالف هستند.

او تاکید کرد: جناح‌ها یا فعالان سیاسی اگر جمعیتشان در کشور 50 درصد باشد و اگر بین دو جناح اصلی کشور هم به صورت مساوی تقسیم شده باشند، می‌توان پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان را 25 درصد تخمین زد نه 2 تا 8 درصد.

این عضو حزب کارگزاران با تاکید بر اینکه اظهارات اخیر ترقی در مورد میزان استقبال مردم از اصلاح طلبان، اقتدارگرایانه و انحصارطلبانه است، تصریح کرد: در واقع اصولگرایان می‌خواهند به هر طریقی رقیب را از صحنه خارج کنند این آمارها و اظهارات مبارزه‌ای به معنای خارج کردن رقیب از صحنه انتخابات است. بنابراین اگر به طور آزادنه نظرسنجی صورت می‌گرفت نشان می‎‌داد که یقینا جمعیت اصلاح‌طلبان، حداقل دو برابر اصولگرایان است. 

منبع: برنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر