کد خبر: 99776
A

نظری خانقاه گفت: علاوه بر وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه هم برای نظارت بر شوراها به کمک بیاید.

به گزارش دیده بان ایران؛ سید علی نظری خانقاه نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 24 دی) و در جریان بررسی کلیات طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و در مخالفت با کلیات آن اظهار داشت: شوراها به عنوان نماد مردم‌سالاری جایگاه ویژه‌ای در جمهوری اسلامی دارند به همین دلیل معتقدم باید بررسی صلاحیت کاندیدای انتخابات شوراها بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: هر عضو شورای شهر و روستا که دستگیر می‌شود، آبروی کشور می‌رود و به همین دلیل باید نظارت پسینی و پیشینی بیشتری در این باره قائل شویم ضمن اینکه نکته مثبتی است که علاوه بر وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه هم برای نظارت بر شوراها به کمک بیاید. 

نظری خانقاه گفت: وجود یک قاضی یا هیات نظارت بر انتخابات شوراها، تشکیلات گسترده‌ای را ایجاد خواهد کرد؛ نباید تشکیلات زیادی ایجاد کنیم تا کار شورای نگهبان افزایش یابد.

وی افزود: کسانی که محکومیت کیفری موثر دارند، نمی‌توانند در انتخابات شوراها حضور یابند که معتقدم هر فرد با هر محکومیتی چه موثر چه غیرموثر نباید عضو شوراهای شهر و روستا شود و باید از ورود  این افراد به شوراها خودداری شود.

نماینده مردم خلخال در مجلس تصریح کرد: برخی از افراد صلاحیت حرفه‌ای لازم را ندارند و با وجود این وارد شوراهای شهر و روستا می‌شوند و باعث مشکلاتی خواهند شد.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر