کد خبر: 99954
A

علی تاجرنیا، عضو حزب اتحاد ملت، تاکید دارد که با ارزیابی کارنامه عملکرد بعد از انقلاب اسلامی حتی برخی از مسئولان نیز نمره قابل قبولی به کارآمدی ساختارهای نظام نمی‌دهند.

به گزارش دیده بان ایران؛ از کارنامه عملکرد بعد از انقلاب اسلامی برداشت‌های مختلفی می‌شود، اما عموماً مدافعان و منتقدان درباره فساد سیستماتیک در برخی ساختارهای نظام هشدار می‌دهند. مساله‌ای که عضو حزب اتحاد ملت نیز با اشاره به آن، انکار و تداوم این وضعیت را تهدید بزرگ کشور می‌خواند.

 

علی تاجرنیا، عضو حزب اتحاد ملت، درباره مهم‌ترین مشکل فعلی کشور و تهدیدات و فرصت‌های پیش روی نظام جمهوری اسلامی در یک دهه آینده گفت: اتفاقی که اکنون رخ می‌دهد این است که بزرگ‌ترین بحران امروز نظام جمهوری اسلامی موضوع کارآمدی ساختارهای نظام است.

 

او ادامه داد: امروز بعد از گذشت ۴۲ سال باید به این مطلب مهم فکر کنیم که خروجی این نظام در عرصه‌های مختلف عقیدتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی چه بوده است و آیا می‌توانیم نمره قبولی در این زمینه‌ها بدهیم یا نه.

 

تاجرنیا اضافه کرد: بدون شک هم مردم و هم بخش زیادی از بدنه مسئولان نظام نمره قابل قبولی به این کارنامه و عملکرد نمی‌دهند و این واقعیت را باید پذیرفت تا بتوان در جهت اصلاح امور گام برداشت.

 

نماینده دور ششم مجلس شورای اسلامی فساد سیستماتیک را تهدید مهم پیش روی کشور خواند و گفت: متاسفانه هر چقدر از ابتدای پیروزی انقلاب به این سمت حرکت کرده‌ایم عمدتاً مشکلاتی مثل فساد سیستماتیک و ساختاری، ناکارآمدی مدیران و مشکلات و مسائل اقتصادی بیشتر شده که کمتر نشده است. این مسائل در ادامه می‌تواند خطرات جدی به دنبال داشته باشد.

منبع: اعتمادآنلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر