کد خبر: 10311
A

طی امروز (شنبه 11 دی) به سبب عبور امواج تراز میانی، بارش‌های پراکنده در برخی نقاط استان‌ واقع در زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و بخش‌هایی از شمال غرب پیش‌بینی می‌شود. مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: روزهای یکشنبه و دوشنبه 12 و 13 دی این وضعیت در دامنه‌های زاگرس مرکزی، بخش‌هایی از مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی و از اواخر وقت یکشنبه و روز دوشنبه در بخش‌هایی از شمال شرق رخ خواهد داد که بارش‌ها در مناطق واقع در زاگرس مرکزی به ویژه لرستان و چهارمحال و بختیاری از شدت بیشتری برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران، مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: طی سه روز آینده هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، اصفهان و تبریز همچنان غبارآلود خواهد بود.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: به کودکان،  سالمندان و بیماران تنفسی توصیه می‌شود از ترددهای غیرضروری در استان‌های ذکر شده خودداری کنند.

وی افزود: طی امروز (شنبه 11 دی) به سبب عبور امواج تراز میانی، بارش‌های پراکنده در برخی نقاط استان‌ واقع در زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و بخش‌هایی از شمال غرب پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: روزهای یکشنبه و دوشنبه 12 و 13 دی این وضعیت در دامنه‌های زاگرس مرکزی، بخش‌هایی از مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی و از اواخر وقت یکشنبه و روز دوشنبه در بخش‌هایی از شمال شرق رخ خواهد داد که بارش‌ها در مناطق واقع در زاگرس مرکزی به ویژه لرستان و چهارمحال و بختیاری از شدت بیشتری برخوردار است.

وی در پایان در مورد وضعیت جوی استان تهران طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان تهران در روز یکشنبه 12 دی نیمه ابری و غبارآلود، در بعضی ساعات ابری و بارش پراکنده با بیشینه و کمینه دمای 15 و 6 درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه 13 دی قسمتی ابری و غبارآلود، گاهی افزایش ابر و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 15 و 14 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی افزود: براساس داده‌های ایستگاه‌های سنجش آلودگی، در حال حاضر شاخص میانگین کیفیت هوا در تهران در حد ناسالم برای گروه‌های حساس وجود دارد که از ابتدای صبح تاکنون روند افزایشی داشته است.

به گفته وظیفه با توجه به پایداری نسبی و نبود وزش باد قابل توجه، انتظار می‌رود اواخر روز با افزایش ترافیک، کمی بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شود و پتانسیل افزایش آلاینده‌ها تا حد ناسالم برای تمام گروه‌های سنی را داشته باشد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی افزود: از فردا به تدریج از پایداری جو کاسته خواهد شد و انتظار می‌رود که روز دوشنبه (13 دی‌ماه) با وزش باد، غلظت آلاینده‌ها کاهش یافته و کیفیت هوا در تهران و کرج به شرایط سالم برسد. از این رو توصیه می‌شود با توجه به شرایط جاری، اقدامات لازم برای کاهش آسیب‌پذیری به عمل آید.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر