کد خبر: 10404
A

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز و اوایل وقت روز دوشنبه 13 دی، هوای استان‌های تهران، البرز، اراک و اصفهان غبارآلود پیش‌بینی می‌شود.

احد وظیفه، اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی، امروز و اوایل وقت روز دوشنبه 13 دی هوای شهرهای پرجمعیت و در استان‌های تهران، البرز، اراک و اصفهان غبارآلود پیش‌بینی می‌شود اما از اواخر وقت روز دوشنبه و طی روز سه‌شنبه به سبب پیش‌بینی وزش باد از غلظت غبار در این شهرها کاسته می‌شود.

 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، وی افزود: امروز (یکشنبه 12 دی) به سبب عبور موج تراز میانی جو در بخش‌هایی از استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، نواحی مرکزی، دامنه‌های مرکزی البرز و به تدریج در برخی نقاط شمال شرق ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. این وضعیت روز دوشنبه نیز در زاگرس مرکزی، نواحی مرکزی، شرق و شمال شرق کشور رخ خواهد داد که در این مدت در بخش‌هایی از زاگرس مرکزی به ویژه در استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری بارش‌ها به صورت رگبار و باران، گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه این موج روز سه‌شنبه 14 دی در شمال شرق، شرق و دامنه‌های البرز شرقی و بخش‌هایی از نواحی مرکزی کشور فعال خواهد بود، گفت: اواخر وقت روز دوشنبه و در روز سه‌شنبه در برخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور گاهی وزش باد شدید رخ خواهد داد. همچنین طی سه روز آینده دمای هوا در نوار شمالی کشور 2 تا 4 درجه کاهش می‌یابد.
 
وی در پایان با اشاره به وضعیت جوی استان تهران، ‌افزود: آسمان تهران در روز دوشنبه 13 دی صاف تا قسمتی ابری، همراه با غبار محلی، در بعدازظهر وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 13 و سه درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه 14 دی، صاف تا کمی ابری، همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 10 و یک درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر