کد خبر: 11260
A

متهم به قتل شیشه ای که به دلیل اختلاف مالی با دوست معتاد خود اقدام به کشتنش کرده بود، توسط پلیس دستگیرشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، سیزدهم دی ماه از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره فوت مشکوک در بیمارستان امام حسین (ع) به کلانتری 128 تهران نو اعلام و با حضور مأمورین مشخص شد جسد متعلق به فردی 35 ساله بنام 'جمشید' است که بر اثر اصابت به ناحیه سر فوت کرده است.

به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

کارآگاهان اداره دهم به محل اعزام و در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که این محل خانه ای استیجاری است که به مکانی برای تردد افراد سابقه دار و معتاد تبدیل شده است

در تحقیقات بعدی مشخص شد مقتول ( جمشید ) و قاتل ( هادی ) هر 2 نفرشان برای مصرف موادمخدر به آن خانه تردد داشتند ؛ روز حادثه نیز بواسطه اختلافی که از قبل با یکدیگر داشتند ، با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کرده بودند که ناگهان هادی با اسلحه [ کمری ] همراهش ، گلوله ای به سمت جمشید شلیک کرد و پس از آن نیز به سرعت از خانه متواری شد .

بررسی سوابق قاتل و مقتول :

در ادامه رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان با بررسی سوابق مقتول و قاتل اطلاع پیدا کردند که هر 2 نفر آنها از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت و موادمخدر هستند که بارها دستگیر و روانه زندان شدند .

دستگیری متهم :

با شناسایی محل سکونت متهم پرونده در منطقه افسریه ، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به این محل اعزام و اطلاع پیدا کردند که 'هادی ' پس از ارتکاب جنایت ، از محل سکونتش متواری شده است .

تحقیقات جهت دستگیری متهم در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا نهایتا مخفیگاهش در منطقه فشافویه شناسایی و در ساعت 12:00 روز یکشنبه مورخه 19/10/1395 دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

'هادی' پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی در خصوص انگیزه جنایت به کارآگاهان گفت : 'یک روز برای مصرف شیشه به خانه 'علی . س' رفته بودم ؛ داخل خانه خوابیده بودم که جمشید بدون اجازه ی من اقدام به برداشتن سوئیچ ماشین پیکان وانتم کرد و در ادامه با آن تصادف شدیدی کرد ؛ خسارت ناشی از تصادف به اندازه ای بود که عملا امکان استفاده از ماشین وجود نداشت ؛ جمشید ابتدا مدعی شد که خسارت ماشین را به صورت کامل پرداخت خواهد کرد اما پس از پرداخت تنها 5/1 میلیون تومان و گذشت مدت کوتاهی از زمان تصادف ، عنوان داشت که حاضر به پرداخت خسارت خودرو نیست و همین موضوع زمینه آغاز درگیری ما 2 نفر شد.

چهار روز قبل از ارتکاب جنایت ، اقدام به تهیه سلاح کرده و تصمیم گرفتم تا به هر شکل ممکن پول خسارت ماشین را از جمشید بگیرم'.

روز حادثه پس از مصرف شیشه ، بار دیگر درخواست پرداخت خسارت از سوی جمشید را مطرح کردم و او این بار با حالتی طلبکارانه عنوان داشت که پولی پرداخت نخواهد کرد و من نیز هیچ کاری نمی توانم انجام بدهم ؛ ناگهان اسلحه را بیرون کشیده و گلوله ای به سمت او شلیک کردم ' .

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : ' با توجه به اعتراف صریح متهم‌ به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است '

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر