کد خبر: 12345
A
خروجی جلسه فوق العاده شورای شهر؛

رئیس شواری شهر تهران با اشاره به جلسه فوق‌العاده صبح امروز شورای شهر درباره حادثه پلاسکو، در مورد تصمیمات این جلسه اظهار کرد: به سرعت تامین منابع مالی به منظور تعمیر و خرید تجهیزات آتش‌نشانی انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران، اظهار کرد: آواربرداری سرعت بیشتری یافته است. در حال حاضر تیرها و ستون‌های سنگین از روی آوار برداشته شده و به تیرهای پایین رسیده‌ اند. در نتیجه سرعت عملیات آواربرداری افزایش پیدا کرده است که با تامین امکانات و کار بهتر می‌توان سرعت عملیات را بیشتر هم کرد.

چمران با اشاره به اینکه در نتیجه این حادثه، تیرآهن، اسکلت فلزی، سقف و کف، اجناس در هم آمیخته است، گفت: در زیر آوار همچنان آتش نهفته وجود دارد که با رسیدن باد شعله‌ور می‌شود. همین، کار را سخت‌تر و تنفس را با مشکل مواجه می‌کند که باید با آب‌پاشی کاهش شعله و دود صورت گیرد.

وی با بیان اینکه دیگر به جرثقیل‌های بلند و بزرگ نیازی نیست، افزود: به علت اینکه پیکر شهدا در زیر آوار مانده، برش تیرهای بزرگ با دقت صورت می گیرد و خاکبرداری به طور حساب‌شده انجام می‌شود.

چمران در مورد هماهنگی دستگاه‌های مختلف اظهار کرد: همکاری ارزنده این نهادها برای عملیات پلاسکو ایجاد شده که مرا یاد روزهای دفاع مقدس می‌اندازند. حتی وزارت نفت نیز تماس گرفته و برای همکاری و ارسال کامیون اعلام آمادگی کرد. علاوه بر این از شهرهای مختلف، آتش‌نشانان برای کمک اعلام آمادگی کردند. دادستان کل کشور و تهران از محل بازدید کردند و دادستان حتی معاون خود را به منظور اتخاذ تصمیمات در محل مستقر کرد.

رئیس شورای شهر تهران در مورد تشکیل جلسه فوق‌العاده اعضای شورای شهر اظهار کرد: امروز در نزدیکی پلاسکو در پارکینگی، جلسه فوق‌العاده به منظور اتخاذ تصمیمات اساسی برگزار شد. مهم‌ترین تصمیمات این بود که آتش‌نشانی را کمک کرده و به سرعت نسبت به جبران آسیب‌های تجهیزات وارد عمل شویم. بسیاری از تجهیزات آتش‌نشانان آسیب دیده است و تا پایان امشب برآوردها صورت می گیرد تا تامین منابع مالی انجام شود تا در ادامه نسبت به تعمیر و در صورت نیاز نسبت به خرید تجهیزات اقدام شود.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر