کد خبر: 13257
A
رئیس سازمان امداد و نجات خبر داد

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه 24 استان کشور متأثر از وقوع برف و کولاک شده است،‌ گفت: طی چند روز گذشته این حادثه سبب مصدومیت 135 نفر و جانباختن 9 نفر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، مرتضی سلیمی طی مصاحبه ای در ارتباط با وقوع سیل و آب‌گرفتگی در کشور اظهار داشت: 24 استان شامل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، ایلام، البرز، اردبیل، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی و رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران،‌ مرکزی و همدان متأثر از وقوع برف و کولاک شده است.

وی با اشاره به امدادرسانی در 241 شهر، روستا و محورهای برف‌گیر افزود: بیش از 29 هزار نفر در این ارتباط امدادرسانی شده و 2 هزار و 10 نفر اسکان اضطراری یافته‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات از انتقال 21 زن باردار در شرایط شدید برف و کولاک،‌ گفت: 55 نفر نیز به مراکز درمانی انتقال یافته و 80 نفر خدمات سرپایی شده‌اند، همچنین تا کنون 9 نفر در اثر سقوط بهمن جان خود را از دست داده‌اند.

سلیمی با اشاره به اینکه امدادرسانی در 4 استان لرستان، ایلام، کرمانشاه و خوزستان ادامه دارد، گفت: سیل و آب‌گرفتگی نیز و در سیستان و بلوچستان،‌ هرمزگان،‌ کرمان، فارس،‌ خراسان جنوبی و رضوی نیز سبب بروز حادثه شده که نیروهای امدادی تا کنون 73 خودروی گرفتار در مسیر سیلاب را رهاسازی کرده و 60 واحد مسکونی از آب تخلیه شده است.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر