کد خبر: 13297
A
الهه راستگو:

رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: حادثه پلاسکو تنها ریزش یک ساختمان و مرگ افرادی بی گناه نبود بلکه یادآوری بی توجهی به تمام هشدارهایی بود که نادیده انگاشتنش این بار فاجعه ای را رقم زد که هیچگاه از یادها نخواهد رفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ الهه راستگو در سیصد و بیست و پنجمین جلسه شورای شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان با بیان اینکه در حادثه پلاسکو جای خالی مدیریت یکپارچه شهری بار دیگر احساس شد، گفت: این بار شاید زمان آن باشد که با رویکردی فراجناحی به ابعاد این حادثه و دیگر حوادث شهر نگریست.

وی افزود: حادثه پلاسکو تنها ریزش یک ساختمان و مرگ افرادی بی گناه نبود بلکه یادآوری بی توجهی به تمام هشدارهایی بود که نادیده انگاشتنش این بار فاجعه ای را رقم زد که هیچگاه از یادها نخواهد رفت.

رییس ستادتوان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران با تاکید براینکه ساختمان پلاسکو تنها ساختمان فرسوده و ناپایدار شهر نیست افزود: پلاسکو تنها یکی از هزاران ساختمانی است که چرایی بی توجهی به بحرانی بودنشان همواره سوالی بدون پاسخ بوده است.

راستگو به تذکرات اعضای شورا درخصوص رسیدگی به وضعیت ساختمان های فرسوده و نا ایمن اشاره کرد و گفت: شاید در این میان بی توجهی به برخی تذکرات اعضای شورا و مدیران شهری، چرایی لاینحل ماندن این مسئله را روشن تر سازد؛ چراکه باید پرسید به چه علت به تذکرات مدیریت شهری و اعضای شورا توجه نمی شود.

وی با بیان اینکه پلاسکو اولین حادثه شهر نبوده و آخرین هم نخواهد بود خاطر نشان کرد: آنچه در میان تمامی این حوادث بیش از هرچیز خودنمایی می کند کشف این سوال همیشه بی جواب است «مقصر کیست؟»

عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران افزود: اگر چه شاید بتوان انگشت اتهام را به سوی هر سازمان و ارگانی در وقوع حوادث احتمالی چرخاند؛ اما مهم آنست که حتی کشف این پاسخ نیز نخواهد توانست زمان را به عقب برده و خسارات جانی و مالی وارد شده را جبران سازد.

راستگو قصور را متوجه موازی کاری ها دانست و تاکید کرد: تا زمان اجرای مدیریت یکپارچه شهری نتیجه ای جز پاسکاری توپ مسئولیت میان دستگاه ها را شاهد نخواهیم بود.
 
 وی با یادآوری دوباره اینکه پلاسکو تنها یکی از هزاران ساختمان نا ایمن این شهر بود، علاء الدین را هم پلاسکوی دیگر دانست و اظهارداشت: ساختمان آلومینیوم نیز درصورت بی پاسخ ماندن تذکرات ارسالی، پلاسکویی دیگر خواهد بود.

رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران خاطر نشان کرد: شاید دیگر زمان پرسش این سوال باشد که قدرت اجرایی شورا و مدیریت شهری به عنوان مقصرین بی بدیل تمامی حوادث چه میزان است.

 راستگو تاکید کرد: قصور متوجه افرادی است که هیچگاه حاضر به رفع موازی کاری ها نبوده اند.

 لزوم به روز رسانی تجهیزات آتش نشانی

وی در ادامه به روز رسانی تجهیزات آتش نشانی و جایگزینی امکانات از دست رفته را خواستار شد و افزود: تخصیص اعتبار جهت بهبود شرایط رفاهی خانواده های شهدای آتش نشان از ابتدا تا امروز باید در بودجه 96 مورد توجه ویژه قرار گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهرتهران با بیان اینکه آتش نشانان سوختند تا دیگران نسوزند افزود: توجه بیشتر به این نیروهای فداکار یک ضرورت است.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر