کد خبر: 13359
A

ایران‌شناسان روس همزمان با گشایش نمایشگاه آثار اهدایی تزارهای روس به شاهان قاجار در کاخ - موزه گلستان برای بررسی، شناسایی و چاپ آلبوم‌ها و اسناد موجود در این مکان، ابراز تمایل کردند.

دیده بان ایران به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، سیداحمد محیط طباطبایی - مشاور رییس پژوهشگاه - با اعلام این خبر گفت: در این نمایشگاه که با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم)، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و کاخ گلستان برگزار شد، آثار اهدایی و خریداری‌شده توسط پادشاهان قاجار در قرن ۱۹ میلادی موجود در کاخ به‌نمایش گذاشته شده است .

او با اشاره به حضور هیأت روس در این نمایشگاه اظهار کرد: پس از این بازدید، هیأت ایران‌شناسان روس به بررسی، شناسایی و چاپ آلبوم‌ها و اسناد موجود در کاخ گلستان با همکاری این کشور، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و کاخ گلستان ابراز تمایل کردند.

بررسی آثارایرانی در موزههای مسکو

 محیط طباطبایی بیان کرد: سرانجام تصمیم گرفته شد تا در این پروژه، آثار ایرانی موجود در کاخ - موزه‌ها و مرکز اسناد مسکو نیز بررسی شود .

او همچنین گفت: در این ارتباط به همت وزارت امور خارجه و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نشستی پژوهشی در ارتباط با معرفی ویژگی‌ها و فراز و نشیب‌های روابط ایران و روسیه در معاونت پژوهشی وزارت امور خارجه برگزار شد .

نمایشگاه آثار اهدایی تزارهای روس به شاهان قاجار به مناسبت پانصد و پانزدهمین سالگرد روابط ایران و روسیه در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گشایش یافت.در مراسم افتتاح این نمایشگاه، سفیر و اعضای سفارت روسیه و ایران‌شناسان روس حضور داشتند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر