کد خبر: 14119
A

مدیرکل زندان‌های استان تهران درخصوص آخرین وضعیت مرخصی مهدی هاشمی، گفت: برحسب دستور قضایی این مرخصی ادامه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ مصطفی محبی در جمع خبرنگاران گفت: مهدی هاشمی تا 25 بهمن در مرخصی است.

وی در رابطه با آخرین وضعیت تکمیل زندان تهران بزرگ اظهار داشت: در زندان تهران بزرگ پنج بند داریم که سه بند آن افتتاح شده و هم‌اکنون مددجویان در این بندها مستقر هستند.

محبی خاطرنشان کرد : از دو بند باقی مانده نیز عملیات ساخت یک بند هفتاد درصد پیشرفت داشته و بند دیگر هم نود درصد پیشرفت کاری داشته است.

وی با اظهار امیدواری نسبت به تامین بودجه لازم، گفت: اواسط سال آینده این دو بند نیز افتتاح شود.

مدیرکل زندان‌های استان تهران اظهار داشت: درحال حاضر 12 هزار مددجو در زندان تهران بزرگ نگهداری می‌شوند.

محبی درخصوص آخرین وضعیت تکمیل اردوگاه محکومان مواد مخدر فشافویه گفت: در این اردوگاه محکومان مواد مخدر که زیر پنج سال محکومیت دارند؛ نگهداری می‌شوند.

وی توضیح دار: بخش‌های کارگاه این اردوگاه راه‌اندازی شده و درصدد هستیم تمام محکومانی که در این اردوگاه نگهداری می‌شوند را مشغول به کار کنیم.

به گفته وی؛ هم‌اکنون در این اردوگاه حدود دو هزار محکوم مواد مخدری زیر پنج سال حبس نگهداری می‌شود و به لحاظ کمک به دولت در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و عمل به منویات رهبری، یک قسمت از اردوگاه فشافویه به نگهداری معتادان متهاجر اختصاص یافته است.

این مقام مسوول افزود: پذیرش معتادان متهاجر در فشافویه از دو روز گدشته آغاز شده و امیدواریم بتوانیم به بازپروری این افراد کمک کنیم. این افراد با دستور مقام قضایی در اردوگاه نگهداری و با دستور قضایی هم آزاد خواهند‌ شد.

مدیرکل زندان‌های استان تهران تصریح کرد: هم‌اکنون هیچکدام از زندان‌های استان تهران محکومان مواد مخدر زیر پنج سال حبس نگهدار نمی‌شوند و همه به فشافویه منتقل می‌شوند.

وی درخصوص آخرین وضعیت واگذار زندان اوین به شهرداری و اینکه پیشتر رییس زندان‌ها از عدم تمایل شهرداری تهران به پیگیری این موضوع خبر داده بود، گفت: موضوع فروش اوین پیچیدگی‌های خاص خود را ازنظر مالکیت و تصرفات موجود دارد و مشکلاتی در رابطه با اسناد و مدارک داریم و فکر می‌کنم چون زمانبر شد، این قضیه فعلا متوقف شده است.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه به وضعیت ورودی‌های زندان‌های تهران گفت: افزایش داشته‌ایم اما بسیار کم یعنی در حد دو درصد بوده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر