کد خبر: 14146
A
ذوالنوری :

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی حضور برخی داوران ۲ تابعیتی در جشنواره فیلم فجر در فراکسیون روحانیت و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگویی با اشاره به اخبار منتشر شده در مورد حضور افراد 2 تابعیتی در جشنواره فیلم فجر، گفت: همه نمایندگان مجلس نسبت به بحث 22 تابعیتی‌ها حساس هستند و این موضوع در مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: اعضای هیات تحقیق و تفحص از 2 تابعیتی‌ها در مجلس مشخص شده که 11 نفر از نمایندگان در آن عضو هستند و بنده و تعداد دیگری از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در آن عضویت داریم.

رئیس فراکسیون روحانیت مجلس اظهارداشت: بررسی حضور برخی داوران ۲ تابعیتی در جشنواره فیلم فجر در مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت و فراکسیون روحانیت و کمیسیون‌های فرهنگی و امنیت ملی و سیاست خارجی از ابعاد مختلف این موضوع را مورد بررسی قرار خواهند داد.

ذوالنوری خاطرنشان کرد: مسئله افراد 2 تابعیتی از ابعاد مختلف دارای حساسیت است اگر کسی 2 تابعیتی باشد دلبستگی به منافع ملی کشورش ندارد و پاسداری لازم را از منافع ملی خود ندارد چرا که عقبه وی در جای دیگری است و جایی که بداند اگر از منافع ملی‌اش دفاع کند منافع فردی‌اش در کشور دیگری به خطر می‌افتد منافع ملی را بر منافع کشور دیگر ترجیح نخواهد داد.

وی افزود: کسانی که تابعیت مضاعف دارند تا زمانی که با شاخص‌های فرهنگی، سیاسی و امنیتی کشور دوم محک نخورند چنین امتیازی به این فرد داده نمی‌شود و باید بیگانگان به وی امیدی داشته باشند تابعیت کشورشان را به او بدهند و حداقل این است که ضرر و زیانی را برای کشوری که به وی تابعیت می‌دهد نداشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارداشت: 2 تابعیتی‌ها چون در حوزه تاثیر سرویس‌های بیگانه و دستگاه‌های امنیتی هستند می‌توانند به عوامل سرویس‌های بیگانه تبدیل شوند و می‌توانند سرپلیس برای نفوذ در کشور باشند.

ذوالنوری در پایان خاطرنشان کرد: مسئله 2 تابعیتی‌ها چه در ارتباط با جشنواره فیلم فجر و وزارت ارشاد باشد و چه سایر بخش‌های دولت موضوعی با اهمیت است و باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر