کد خبر: 4859
A

رییس سازمان بهزیستی گفت: ۲ میلیون زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد که از این تعداد یک میلیون و 800 هزار نفر فاقد همسر و 10 درصد مابقی در سن پایین به واسطه طلاق، در این گروه جای گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران ،انوشیروان محسنی بندپی در  همین رابطه اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت دستگاههای دیگر کشور مانند دستگاههای قضایی می توان بسیار از آسیبهای اجتماعی مانند کودک آزاری،طلاق، کودکان بدسرپرست و اعتیاد را کم کرد و در برخورد با آنها نیز عملکرد بهتری داشت.
 
وی در رابطه با وضعیت زنان سرپرست خانوار ادامه داد: طبق آمار، 2 میلیون زنان سرپرست خانوار وجود دارد که از این تعداد یک میلیون و 800 هزار نفر فاقد همسر و 10 درصد دیگر در سن پایین به واسطه طلاق، در گروه زنان سرپرست خانوار جای گرفته‌اند.
 
رئیس سازمان بهزیستی کشور در مورد آمار پشت نوبتی سرپرست خانوارهای این سازمان تصریح کرد: حدود 50 هزار نفر سرپرست خانوار داریم که پشت نوبتی هستند و با افراد خانواده به طور کلی حدود 120 هزار خانوار می‌شوند که به صورت رسمی در آمار ما ثبت شده و پشت نوبت دریافت خدمات بهزیستی هستند.
 
وی در مورد اینکه چه تعداد از این افراد زن سرپرست خانوار هستند، گفت: اغلب سرپرست خانوارهایی که پشت نوبت هستند زنان سرپرست خانوارند.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر