کد خبر: 4951
A
رییس سازمان حج خبر داد

سعید اوحدی از دستگیری دو شبکه جعل ویزا توسط پلیس فتا در دو هفته گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، سعید اوحدی روز شنبه ( ۸ آبان)، در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان حج و زیارت البرز اظهار کرد: مردم باید به خانواده حج و زیارت اعتماد کنند.

وی اظهار کرد: متاسفانه برخی زائران جهت ثبت‌نام برای شرکت در مراسم اربعین حسینی در کربلا از مبادی نادرست اقدام می‌کنند، در حالیکه سامانه سماح تنها و مطمئن‌ترین راه برای ثبت‌نام زائران اربعین است.

وی با اشاره به تعداد دفاتر حج و زیارت کشور افزود: درحال حاضر دو هزار و ۲۰۰ دفتر حج و زیارت در کشور فعال است که سامانه سماح تنها رابط بین مردم و این دفاتر محسوب می‌شود.

این مسئول با بیان این‌که برخی افراد از زائرانِ ناآگاه سوء استفاده می‌کنند، افزود: طی دو هفته اخیر اعضای دو شبکه جعل ویزا توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدند.

اوحدی تصریح کرد: بدون شک در صورت مشاهده موارد مشابه مسئولان به صورت قانونی با متخلفان برخورد می‌کنند.

وی تاکید کرد: مردم باید با مراجعه به سامانه سماح با سازمان حج و زیارت و خادمین خود در این سازمان در ارتباط باشند.

این مسئول با اشاره به تلاش سازمان حج و زیارت برای تامین امنیت و آرامش زوار اربعین گفت: خانوارها و زائرین می‌توانند بدون نگرانی سفر معنوی خود را آغاز و به پایان برسانند.

اوحدی افزود: تاکنون در ستاد اربعین ۱۸ نشست با مسئولیت وزیر کشور برگزار شده و ۱۸ کمیته نیز برای ساماندهی خدمات سفر زائران اربعین فعال شده‌اند.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر