کد خبر: 4974
A

عوامل سازنده «شهرزاد» طی هفته گذشته جلسه‌ای را با حضور علی اسدزاده، مدیرعامل تصویرگستر پاسارگاد برگزار کردند تا در پی مشکلات به وجود آمده برای تهیه‌کننده این مجموعه (محمد امامی) صحبت‌هایی داشته باشند و تصمیمات پیشگیرانه‌ای را در صورت حل‌ نشدن مشکلات‌ پیش ‌آمده برای وی در نظر بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران ، روزنامه «شهروند» طی نگارش مطلبی در خصوص حواشی این سریال موفق نمایش خانگی با تیتر «پایان این ماجرا باز است» منتشر کرده و آورده است:

«بر اساس خبری که هفته گذشته ارائه شد، در این جلسه که مجری طرح عبدالله اسکندری و اسدزاده نیز حضور داشتند، تصمیم گرفته شده است که اگر محمد امامی مشکلش حل نشد و قانون تصمیم بر ضبط اموال این تهیه‌کننده گرفت، اسدزاده به‌ عنوان تهیه‌کننده فصل دوم مجموعه شهرزاد معرفی شود و سرمایه‌ای که تا به این لحظه از سوی محمد امامی وارد این پروژه شده است، بازگردانده شود و همچنین به دلیل این‌که شهرزاد به نام تهیه‌کننده به ثبت رسیده است، نامش را تغییر دهند. در این گزارش نوشته شده بود: در نتیجه باید دید آیا با روند اتفاقاتی که برای امامی می‌افتد، نام شهرزاد تغییر خواهد کرد. در این صورت نخستین لطمه را این پروژه که در میان مردم با استقبال فراوانی روبه‌رو شده است، می‌خورد باید دید عوامل این مجموعه در آن صورت چه تصمیماتی را می‌گیرند.»

بعد از این گزارش، اما ترانه علیدوستی متنی در اینستاگرام خود منتشر کرد که اهالی رسانه آن را کنایه‌ای به این گزارش دانستند. علیدوستی در متن کوتاه خود نوشته بود: «فصل دوم شهرزاد یک ماه است در حال فیلمبرداری است. اسمش هم «شهرزاد ٢» است. هر خبری هم شد خودمان در اختیارتان می‌گذاریم، نگران نباشید و به شایعات توجه نکنید؛ خبرگزاری‌ها چاره‌ای جز خلاقیت ندارند؛ چون همان‌طور که می‌دانید سوژه خبر در این مملکت خیلی کم است. به اینها می‌گوییم رسانه‌های مجبور.»

در این میان یکی از نویسندگان فضای مجازی که اغلب مواضع تندی نسبت به بازیگران دارد، به این نوشته علیدوستی واکنش نشان داد. به‌ هر حال بعد از این ماجرا، کافه سینما تصویری منتشر کرد از پاسخ ترانه علیدوستی به این مطلب که بخشی از آن به این قرار است: محمد امامی به اتهام دخالت در صندوق فرهنگیان در پرونده‌ای که فقط شامل حال ایشان نیست. سریال شهرزاد فاز اولش سه‌سال پیش در یک موسسه فرهنگی فعال (تصویرگستر پاسارگاد) شروع شده با دو سرمایه‌گذار و نه فقط ایشان. مبلغ ساخت این سریال ١٤‌میلیارد تومان بوده. دومیلیارد تومان بیشتر از سریال شاهگوش، و نود و هشت‌میلیارد تومان کمتر از پروژه محمد رسول‌الله(ص). یا مبلغی تقریبا معادل فیلم توقیف‌شده رستاخیز. این ارقام برای ساخت پروژه‌ای در این سطح عجیب نیستند اما قبول کنید هر قدر هم رانت در آنها دخیل باشد بسیار کمتر از آنند که کسی برای ساخت‌شان هشت‌هزار ‌میلیارد اختلاس کند. ما هم مثل شما نمی‌دانیم آن مبلغ به‌خصوصی که خرج ساخت شهرزاد شده دقیقا و تحقیقا آلوده به همین پولی که شما می‌گویید ... هست یا خیر. ما هم در تعلیق‌ایم و برای روشن شدن این قضیه نیاز است آقای امامی هم بهشان اعلام جرم شود، هم دادگاه‌شان تشکیل شود، هم ما به ایشان دسترسی داشته باشیم لااقل تا بفهمیم.

روزنامه «شهروند» همچنین به صحبت‌های سیدضیا ‌هاشمی، تهیه‌کننده سینمای ایران که به‌تازگی مقابل فریدون جیرانی نشسته و درباره مسائل مختلفی صحبت کرده اشاره کرده و آورده است: «این تهیه‌کننده مدیریت فرهنگی کشور را فاقد برنامه مشخص و مدون می‌داند و معتقد است که وزیر بعدی ارشاد در یک ‌سال باقی مانده نمی‌تواند کار جدیدی انجام دهد؛ بلکه فقط باید به وظایفش عمل کند.»

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر