کد خبر: 5139
A

پس از هفته ها از انتشار گزارش واگذاری املاک شهرداری تهران که به "املاک نجومی" مشهور شد، قرار است در سیصد و دومین جلسه شورای شهر تهران که فردا سه شنبه 11 آبان 95 از ساعت 9 در صحن شورا برگزار می شود، «محمدباقر قالیباف» به طور رسمی به ارایه گزارشی از وضعیت واگذاری املاک بپردازد.

شهردار تهران در سیصد و دومین جلسه شورای شهر تهران، گزارشی در خصوص واگذاری املاک در شهرداری تهران ارائه خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، این در حالی است که در روزهای گذشته، دستگاه قضا و دادستانی تهران گزارشی از نتیجه بررسی های خود درباره پرونده واگذاری امللاک در شهرداری تهران ارایه دادند.

بر این اساس دادستان کل کشور گفت که شهرداری تهران بر اساس مجوزی که از شورای اسلامی شهر تهران گرفته بود می توانست برای تامین رفاه کارکنان خود شرکتهای تعاونی را تشکیل دهد و به موجب قانون تسهیلاتی را برای شرکتهای تعاونی شهرداری و سایر دستگاه ها در نظر بگیرد تا افرادی که استحقاق مسکن دارند در حد امکان بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند.

  حجت الاسلام منتظری تاکید کرد: شهرداری تهران حدود 104تعاونی تشکیل داده است و طبق بررسی های ما از این 104 تعاونی که در قسمتهای مختلف شهر تهران تشکیل شده در مجموع یک میلیون و 700 هزار مترمربع به این شرکتهای تعاونی زمین واگذار شده بود. در بررسی ها مشاهده شد آنچه که در این قالب انجام شده است اشکال قانونی و جود ندارد و تخلفی صورت نگرفته است اما یک سری املاک دیگری به صورت آپارتمان به دسته ای از مدیران و شاغلین شهرداری که فاقد مسکن بودند واگذار شده که با مجوز شورا می توانستند مقدار تخفیف دریافت کنند اما بیش از آنچه که باید به آنها تخفیف داده شده است که ما اشکال شکلی و ماهوی در این مسئله دیدیم و تخفیف های داده شده صحیح نبوده و باید اصلاح شود.

دادستان کل کشور گفت: در بررسی ها به این نتیجه رسیدیم که حدود 150 نفر افرادی بودند که از مجموعه خود شهرداری هستند و می توانستند از تسهیلات و امکانات شهرداری استفاده کنند و آنها در تعاونی عضو شدند و تخفیفاتی که گرفته اند صحیح نبوده است و ابلاغ شده است که بر اساس نظر کارشناس باید تخفیفات غیر مجاز برگردد. در مجموع حدود 29 نفر نیز هستند که خارج از شهرداری بودند که با معرفی، یکسری آپارتمان به آنها واگذار شده که طبق مقررات قانونی تخلفات قطعی است و باید نسبت به آن رسیدگی شود اولین کار این بود که به آنها اعلام شود که این معامله باطل است و باید فسخ شود که این مسئله را به شهرداری گفتیم و شهرداری تهران هم بلافاصله اعلام کرد همچنین تعدادی نیز خارج از تعاونی و به صورت مستقیم املاک به آنها واگذار شده بود که نباید انجام می شد. در مجموع قرارداد 45 نفر باطل بود و باید فسخ می شد و آن رابه شهردار اعلام کردیم و در آخرین نامه ای که فرستادند 36 مورد از این موارد را ابطال کردند. 9 موردهنوز  باقی مانده که اشکالات قانونی دارد باید این معاملات نیز فسخ شود.

در جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران همچنین ، احمد حکیمی پور با نطق پیش از دستور آغاز گر جلسه خواهد بود.

بر اساس این گزارش ، تقدیر از قهرمانان و نام آوران مسابقات المپیک و پاراالمپیک ریو2016 و رسیدگی به اعتراض فرمانداری به مصوبه "اساسنامه شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران " از موضوعات این جلسه است.

همچنین بررسی طرح "سیاست های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال 1396 شهرداری تهران" ازدیگر موضوعات این جلسه خواهد بود

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر