کد خبر: 5252
A
فرمانده نیروی انتظامی خبر داد:

ایلنا: فرمانده نیروی انتظامی از صدور بیش از یک میلیون گذرنامه طی ۴۵ روز گذشته خبر داد و گفت: زائران اخذ روادید را به روز های آخر موکول نکنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، سردار"حسین اشتری"در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت:نیروی انتظامی از چند ماه گذشته قرارگاه اربعین را راه اندازی و آمادگی لازم برای اجرای مطلوب ماموریت اربعین را پیدا کرده است.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی متعهد است امنیت زائران اربعین حسینی را در طول مسیر و مقصد تامین کند، تصریح کرد:در این راستا تعامل و همکاری بین بخشی مناسب و سازنده ای برای برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی(ع)برقرار است.

وی ادامه داد:امیدواریم با همتی که در مجموعه مدیریتی استان وجود دارد و با استفاده از توان نیروی انتظامی و سایر نیروهای مسلح، مراسمی منظم و با امنیتی ویژه داشته باشیم.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، فرمانده ناجا با اشاره به اینکه تعداد زائران اباعبدالله الحسین(ع) در زمان اربعین هر سال نسبت به سال قبل از آن، افزایش یافته است،گفت:به همین اندازه نیروی انتظامی آمادگی پذیرش و ارائه خدمات را برای اربعین امسال کسب کرده است.

وی گفت:در همین راستا قرارگاهی در استان ایلام راه اندازی شده که سپاه پاسداران و دیگر دستگاه های امنیتی، نیروی انتظامی را در این امر کمک می کنند.

سردار اشتری با اشاره به اینکه ناجا از تمام ظرفیت های موجود برای اربعین بهره می گیرد، گفت:در همین رابطه بیش از 60درصد ظرفیت کمکی ناجا برای مهران و 40درصد نیز به مرزهای شلمچه و چزابه اختصاص یافته است.

وی با اشاره به افزایش 74 درصدی صدور گذرنامه در این ایام، خاطرنشان کرد: طی 45 روز گذشته بیش از یک میلیون گذرنامه صادر شده و تمامی ادارات گذرنامه به صورت سه شیفت کامل برای صدور گذرنامه هموطنان فعالیت دارند.

فرمانده نیروی انتظامی با توصیه به زائران حسینی (ع) از آنها خواست اخذ روادید را به روزهای آخرموکول نکرده و در اسرع وقت نسبت به گرفتن ویزا و گذرنامه اقدام کنند.

سردار اشتری با تأکید بر اینکه کنترل کاروان های زائران در مقاطع مختلف از مبدأ حرکت تا مرزها توسط نیروی انتظامی انجام می شود، گفت: با استفاده از توان نیرو و تجهیزات در استان های مبدأ و استان های همجوار با شهرهای مرزی ، امنیت ترافیکی زائران حسینی انجام و تامین خواهد شد.

منبع: ایلنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر