کد خبر: 5305
A
آزادی محمد امامی تکذیب شد

پس از آنکه برخی رسانه‌ها از آزادی تهیه کننده سریال «شهرزاد» خبر دادند، یک منبع نزدیک به این تهیه کننده، آزادی محمد امامی را با تودیع وثیقه رد کرد و تاکید کرد که او همچنان در بازداشت به سر می‌برد اما همزمان تولید فصل تازه این سریال بدون وقفه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، محمد امامی سرمایه گذار سینما که به عنوان تهیه‌کننده «شهرزاد» مطرح شد، قرار بود امروز آزاد باشد، چرا که برخی رسانه‌ها تاکید کرده‌اند که او شب گذشته با تودیع وثیقه آزاد شده است. بر اساس خبرهای منتشر شده از سوی برخی رسانه‌ها، این تهیه‌کننده که به دلیل اتهامات مالی درباره صندوق ذخیره فرهنگیان در بازداشت به سر می‌برد گویا با ارائه زمین پدری‌اش و ارائه وثیقه آزاد شد. 
 
سایت تابناک در همین رابطه از قول یک منبع آگاه نوشت: که این موضوع از اساس صحت ندارد و نه تنها امامی آزاد نشده، بلکه حتی رقمی به عنوان وثیقه تعیین نشده و به تشخیص مسئولان مربوطه، او همچنان بازداشت به سر خواهد برد. گفته می‌شود امامی یکی از اشخاصی که وام بسیار کلانی دریافت کرده اما بستگان این تهیه کننده از بیان اطلاعات شفاف در این زمینه صرف نظر کرده‌اند.
 
محسن آقاخان کارگردان سینما و دوست صمیمی محمدامامی چندی پیش درباره وضعیت امامی گفته بود: «ایشان پدرش صاحب کارخانه ایران مرینوس است و هفت جد و آبادش هم سرمایه دار و بازاری هستند. پدر محمد امامی یک زمین ۳۰ میلیارد و نیمی به دولت دادند و کمی از بدهی ۵۰ میلیاردی باقی مانده که در حال جور کردن این مبلغ هستند و پدر محمد امامی الان در چین مشغول فراهم کردن این پول است. آقای امامی قربانی دعواهای تهیه کنندگان شد.» 
 
خانواده امامی از تایید یا رد اظهارات محمدامامی صرف نظر کرده‌اند و با سکوت در حال پیگیری پرونده این تهیه کننده سینما هستند. گفته می‌شود یکی از دلایلی که تولید فصل دوم «شهرزاد» با وجود طولانی شدن غیبت تهیه کننده این سریال استمرار یافته، پیگیری‌های نزدیکان امامی است و در واقع امور او در غیابش رها نشده است.
 
«شهرزاد» همچون سایر آثار حسن فتحی دیدنی و تاثیرگذار است، با این تفاوت که آقای کارگردان این بار بدون توجه به خطوط قرمز فراوان در تلویزیون و محدودیت‌هایی کمتر، آنچه خواسته بود به تصویر کشیده بود و بدین ترتیب یک فصل دیدنی از سریالی را ساخت که به شدت توجه عموم را به خود جلب کرد تا پس از یک دوره طولانی شکست محصولات شبکه نمایش نمایش، بازار گرمی شبیه به آنچه در زمان عرضه فصل اول «قهوه تلخ» مهران مدیری شاهدش بودیم، تکرار شود.
 
در واقع فصل این سریال که با دوازده (به روایتی چهارده) میلیارد تومان ساخته شده، یکی از مجموعه‌های انگشت‌شماری بود که در شبکه نمایش خانگی به سوددهی رسید و به سطح بالایی از محبوبیت رسید که سیدمحمد امامی را وادارد تا با خدمت گرفتن همان عوامل فصل اول و البته خداحافظی با محمدهادی رضوی، به دنبال تولید فصل دوم باشد؛ فصل تازه‌ای که همزمان با آغاز تولیدش، امامی تهیه کننده این سریال بازداشت شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر