کد خبر: 5644
A

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا امروز سه‌شنبه برگزار می‌شود. بسیاری از آمریکایی‌ها مانند دیگر شهروندان جهان دوست دارند هنگام رای‌دادن، عکس سلفی بگیرند اما براساس قوانین ایالتی، این اقدام در 15 ایالت آمریکا ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، به نقل از سی ان ان نوشت: ‌15 ایالت آمریکا عکسبرداری در داخل اتاق‌ها یا مراکز رای‌گیری یا هر دو را ممنوع کرده‌اند. با این حال تاکنون نیز موردی گزارش نشده که پلیس برای تحمیل قانون مجبور به حضور باشد و معمولا با اخطار به رای‌دهندگان برای خودداری از عکسبرداری موضوع پایان می‌یابد.

از جمله ایالت‌هایی که عکس سلفی‌گرفتن در آنها به هنگام رای‌دادن ممنوع است می‌توان به ایالت‌های کالیفرنیا، مریلند،‌ میشیگان، نوادا،‌ ویرجینیای غربی،‌ فلوریدا، تگزاس و کارولینای شمالی اشاره کرد.

در ایالت های دیگر در این زمینه آزادی وجود دارد و رای‌دهندگان می توانند در مراکز و اتاق‌های رای‌گیری عکسبرداری نیز انجام دهند؛ البته مشروط به اینکه رای خود را در عکس‌ها نشان ندهند. از جمله این ایالت‌ها نیز می‌توان به نیویورک، نیوجرسی، مینه سوتا و  می‌سی‌سی‌پی اشاره کرد.

منبع: عصر ایران

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر